Kiler krizde büyümek için adım attı

Kiler krizde büyümek için adım attı.16357
  • Giriş : 11.02.2009 / 16:54:00

Kiler Holding Perakende Grubu, 2009 yılındaki büyüme stratejisi doğrultusunda yerel perakende zincirlerini ve mağazaları satın almak için HSBC'yi yetkilendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Kiler Holding Perakende Grubu, 2009 yılındaki büyüme stratejisi doğrultusunda yerel perakende zincirlerini ve mağazaları satın almak için gerekli finansman temini ile ilgili stratejik opsiyonları değerlendirmek ve uygulamak üzere HSBC'yi yetkilendirdi.

1984 yılından bu yana organize perakende sektöründe emin adımlarla yürüyen ve özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği satın alımlarla güçlü bir büyüme gerçekleştiren Kiler Holding Perakende Grubu, kriz ortamına rağmen 2009 yılını büyüme ve yatırım yılı olarak değerlendirecek.

Bugüne kadar öz sermayesini kullanarak organik ve inorganik büyüyen Kiler, organizasyon yapısına ve konseptine uygun, gelecek vaad eden küçük ve orta boy yerel perakendecileri satın almayı hedefliyor.

Kiler Holding Perakende Grubu, bu satın almalar için gerekli finansman temini ile ilgili stratejik opsiyonları değerlendirmek ve uygulamak üzere HSBC'yi yetkilendirdi. Sağlanan kaynak ile yerel marketler satın alınacak. Tüm tarafların kazançlı çıkacağı bu modelle yola çıkan Kiler Perakende'nin 2010'lu yıllarda halka açılma hedefine yaklaşılmış olacak. Konuyla ilgili olarak Kiler Holding CEO'su Ahmet Kacar şunları kaydetti:

"Dünya'da ve Türkiye'de yaşanan ekonomik gelişmeler göz önüne alındığında kriz dönemlerini fırsata çevirmek üzere; şirketimize, sektörümüze, ülkemize yararlı olacağını düşündüğümüz bu büyüme modelini uygulamaya koyuyoruz. Bu konuda bize finansal danışmanlık hizmeti verecek olan HSBC'ye tam yetki verdik. Danışmanımızla birlikte finansman sağlamak amacıyla her türlü stratejik alternatifi değerlendireceğiz ve elde edilen kaynağın tamamına yakınını yerel perakendecilerin satın alınmasında kullanacağız. Bu sürecin 2009 yılında ivme kazanarak devam etmesini planlıyoruz. Kiler olarak ülkemize ve bu ülkenin insanlarına inanıyoruz. Herkesin kazançlı çıkacağına inandığımız bu modelin aynı zamanda Kiler Perakende'nin önümüzdeki yıllarda halka açılması için de temel olacağını düşünüyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*