KİLER medyadan vazgeçti, Migros'un satışına talip

KİLER medyadan vazgeçti, Migros'un satışına talip.5200
  • Giriş : 15.09.2007 / 09:22:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 03:42:03

Kiler Perakende Grubu Başkanı Ümit Kiler, Migros’un satışına bir ortakla ya da tek başlarına talip olduklarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kiler Perakende Grubu Başkanı Ümit Kiler, Migros'un satışına bir ortakla ya da tek başlarına talip olduklarını açıklarken, ATV ve Sabah'ın satış süreciyle ilgilenmediklerini söyledi.

KİLER Perakende Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler, Migros'un satışına talip olduklarını ve perakende sektöründe 2010 yılına kadar ilk üçe girmeyi hedeflediklerini söyledi. CNBC-e'nin sorularını yanıtlayan Ümit Kiler, "Grup olarak tek başına Migros'u alacak krediye sahibiz. Ancak her model üzerinde çalışıyoruz. JP Morgan'ın Eylül ayında yapacağı bilgilendirme sürecinin ardından daha net konuşabilirim. Özellikle yurtdışından sektörü iyi bilen, bize Türkiye'de perakende sektöründe ivme kazandıracak bir oyuncu ile ortak katılmayı isteriz. Bu ortak Wal-Mart değil" diye konuştu.

BASIN SEKTÖRÜNE HAZIR DEĞİLİZ: Sabah ve ATV'nin satış süreci ile ilgilenmediklerini kaydeden Ümit Kiler, "Basın sektörüne girmeye kendimizi hazır hissetmiyoruz. Sabah ve ATV'nin satışı ile ilgilendiğimize dair haberler çıktı, ancak doğruluk payı yok. Sabah ve ATV'nin satışında yer almayacağız" dedi.

CİROMUZ 1 MİLYAR DOLARI AŞTI: Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler ise, Kiler Grubu'nun 2007 toplam cirolarının 1 milyar doları aştığını söyledi. Nahit Kiler, "2008 yılında da en az 2006'daki kadar büyüyeceğiz" dedi.

ENERJİYE 400 MİLYON DOLAR: Enerji sektörünün 5 yıl içinde Kiler Grubu cirosunun yüzde 25'ini oluşturmasını hedeflediklerini belirten Nahit Kiler, bu sektörde en az 400 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını kaydetti. Nahit Kiler, önümüzdeki dönemde gündeme gelecek elektrik dağıtım ihalelerinde İç Anadolu Bölgesi ile ilgilendiklerini söyledi. Hidroelektrik santral planları çerçevesinde de Antalya'da HES inşaatına başladıklarını, iki yıl içinde üretime geçeceklerini belirtti. Nahit Kiler, Artvin için ise izin beklediklerini kaydetti.

Safir'in metrekaresi 7 bin dolar

Nahit Kiler ayrıca, İstanbul Levent'te gerçekleştirdikleri Safir projesine arsa hariç 150 milyon dolar yatırım yaptıklarını, bunun yüzde 80'inin 2008'in ilk 6 ayına kadar geri dönmesini beklediklerini bildirdi. Nahit Kiler, "Safir'in metrekaresi 7 bin dolardan başlayacak. Kartal ve Beylikdüzü'nde de iki yeni projeye başlıyoruz" dedi.

Şeker sektöründe büyüyeceğiz

Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, ayrıca ortakları torunlar ile birlikte şeker fabrikalarının özelleştirilmesi durumunda en az 3 fabrikaya talip olacaklarını belirtti. Şeker sektöründe büyümeyi planladıklarını söyleyen Nahit Kiler, bu sektöre de 400 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını söyledi. Nahit Kiler, 2008'in ilk yarısında Biskon GYO'nun yüzde 49'unu da halka açacaklarını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious