Kılıç, gerekçeli karar hakkında konuştu

Kılıç, gerekçeli karar hakkında konuştu.10589
  • Giriş : 08.10.2008 / 11:27:00

Kılıç: AK Parti hakkındaki kapatma davasının gerekçeli kararı gelecek hafta sonu hazır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kılıç, Hasan Doğan Ampute Futbol Turnuvası'nın açılış töreni için Keçiören Aktepe Stadı'na gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AK Parti hakkındaki kapatma davasının gerekçesinin ne zaman yayımlanacağının sorulması üzerine Kılıç, ''Taslak, bu hafta sonu itibarıyla hazır hale gelecek. Önümüzdeki hafta da kurula indireceğiz, okumaya başlayacağız. Kurulda gerekli redaksiyon yapılacak'' diye konuştu.

Haşim Kılıç, AK Parti hakkındaki kapatma davasının gerekçesi ile üniversitelerde türbanın serbest olmasına imkan sağlayan Anayasa değişikliğine ilişkin kararın gerekçesinin de birlikte hazırlanacağını belirterek, ''Önümüzdeki hafta sonu itibarıyla Kurul'dan geçmiş olacak. Programımız öyle. Hafta sonu bitmiş olursa Resmi Gazete'ye de göndereceğiz'' dedi.

Kılıç, bir başka soru üzerine de Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası'nın bazı hükümlerinin iptali istemiyle açılan dava ile ilgili henüz bir program yapmadıklarını belirterek, ''1 Ekime yetişmedi zaten. Onu da uygun bir zamanda gündeme alacağız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*