Kılıç: "Dava sonuçlanınca kıyamet kopmaz"

Kılıç:
  • Giriş : 14.07.2008 / 21:26:00

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç: "Türkiye çok güçlü bir ülkedir, kıyamet mıyamet kopmaz"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Türkiye'de kurumların çalışmakta olduğunu belirterek, "Bu büyük ülkede bu tür sorunlar her zaman yaşanır. Bunun üstesinden de her zaman gelinmiştir. O nedenle benim herhangi bir endişem, herhangi bir kıyamet senaryom yok" dedi.

Kılıç, Fransa'nın ulusal günü nedeniyle verilen resepsiyonda gazetecilerin AK Parti hakkındaki kapatması davasıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Anayasa Mahkemesi üyesi Osman Paksüt'ün, davanın sonuçlanmasının ardından kıyamet kopacağına ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine Kılıç şunları söyledi:

"Türkiye çok büyük bir ülkedir. Kıyamet, mıyamet kopmaz. Bu ülke çok şey gördü, geçirdi. O nedenle kimsenin endişelenmesine gerek yoktur. Türkiye'de kurumlar çalışmaktadır. Türkiye'de kurumlar üzerine düşen görevi yerine getirmektedir. Bu büyük ülkede bu tür sorunlar her zaman yaşanır. Bunun üstesinden de her zaman gelinmiştir. Bu nedenle benim herhangi bir endişem, herhangi bir kıyamet senaryom yoktur."

Kılıç, Fransa'nın ulusal günü nedeniyle verilen resepsiyonda gazetecilerin, AK Parti davasının ne zaman sonuçlanacağını sorması üzerine, kendisinin hiçbir zaman herhangi bir tarih ya da gün vermediğini kaydetti.

Raportör bu konudaki çalışmasını tamamlamadan hiç kimsenin birşey söylemesinin mümkün olmadığını ifade eden Kılıç, bu nedenle raportör raporunu beklediğini belirtti.

Haşim Kılıç, davanın sonuçlanmasının, çalışmaların süresine bağlı olduğunu ifade eden, "Arkadaşlarımızla oturup konuşacağız, ne kadar sürede çalışmalarını tamamlayabilirler diye. Onu göz önünde tutarak, bir gündem vereceğim" diye konuştu.

Anayasa Mahkemesi üyesi Osman Paksüt'ün, davanın Ağustos ayı başında sonuçlanabileceğine ilişkin açıklamalarının hatırlatılması üzerine ise Kılıç, "Bu konuda benim ağzımdan çıkmadığı müddetçe, söylenen hiçbir şeye inanmayın lütfen" dedi.

Kılıç, Anayasa Mahkemesi'nin ''Ergenekon'' soruşturması çerçevesinde düzenlenen son operasyonlardan etkilenip etkilenmediği yönündeki soruya da Anayasa Mahkemesini ilgilendirmeyen konulara ilişkin soruları yanıtlamayacağı cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*