Kılıçdaroğlu, Topbaş'a cevap verdi

Kılıçdaroğlu, Topbaş'a cevap verdi.8975
  • Giriş : 26.02.2009 / 17:33:00

Kılıçdaroğlu, kendisi için "Boş tenekenin sesi çok çıkar" diyen Topbaş'a yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kendisine bir pazar koltuğunu vermesi halinde kenti nasıl yöneteceğini gösterebileceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, İstanbul Veteriner Hekimler Odası'nın Beyoğlu'ndaki merkezini ziyaret ederek, oda başkanı Tahsin Yeşildere ile bir araya geldi.

İstanbul'un ciddi sorunları bulunduğunu, en can alıcı sorununun da yoksulluk olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, yoksulluğun ve yolsuzlukların üzerine kararlılıkla gideceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin ''Bugün Topbaş, 'Boş tenekenin sesi çok çıkar. Gelsin bir pazar günü bakalım İstanbul'u yönetebilecek mi?' diye konuştu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna karşılık, şöyle konuştu:

"UTANMASI LAZIM BU LAFI KULLANDIĞI İÇİN"
''Bir pazar koltuğunu bana verirse İstanbul'u nasıl yöneteceğimi kendisine gösteririm. Ayrıca ben kimseye boş teneke demek istemem. Eğer Kadir Topbaş, beni eleştirmek için bu düzeye düşmüşse, zaten İstanbul gibi zarafet kokan bir kentte Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapamaz. Utanması lazım bu lafı kullandığı için.

Topbaş, pazar günü bana makamını devrederse, bunu bana bir gün önceden haber verirse mutlu olurum. Yanımda kendisi de olabilir, bir kentin nasıl sağlıklı yönetileceğini kendisine gösterebilirim. Bana bu olanağı sağladığı için kendisine teşekkür ederim.''

"İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR'İN YOLSUZLUK BATAĞINDA OLDUĞUNU BİLMEYEN YOK"
Bir gazetecinin, Saadet Partisi'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Bekaroğlu'nun, belediyede yolsuzluklar tespit edildiğine ilişkin iddialarının hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, ''İstanbul Büyükşehir Belediyesi yolsuzluk batağında olan bir belediyedir, bunu bilmeyen yok'' şeklinde konuştu.

Veteriner Hekimler Odası Başkanı Tahsin Yeşildere de Kılıçdaroğlu'na her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*