Kılıçdaroğlu benim muhatabım olamaz

Kılıçdaroğlu benim muhatabım olamaz.8413
  • Giriş : 29.12.2008 / 21:35:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarını "iftira" olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Topbaş şöyle konuştu:

"Bizim alnımız açık. Öyle bir endişemiz yok. İstanbullular bizi bilir. Bu yöndeki tavrımız ortada. Ben şunu görüyorum. Ana muhalefet partisi seçimle ilgili birtakım projeleri ortaya koyamayacak. Kendileri yolsuzluklarla gittikleri için insanların kafalarını bulandırmak suretiyle onların gittiği gibi bizi de gönderebilirler mi diye düşünüyorlar. seçim sathına girdik. Böyle bir şey varsa, şimdi mi ellerine geçti bu belgeler? Bugüne getirmelerinin sebebi onların yolsuzluklarla gititği gibi bizi de öyle göndermek istemeleri.

Kaldı ki bizim ön ödemeli sayaçlara geçişimiz çok cüzi. Büyük sanayi kuruluşlarında ve Adalar'da geçildi. 175 liraya alıyoruz, bu rakama veriyoruz. İlgili firma CHP'li belediyelere de verdi. Biz kalibrasyon gerektiren saaatlerde değiştirme yaparken de hiçbir bedel talep etmiyoruz. Eskişehir'in de üçte ikisi bu sayaçlara geçti. Çünkü bunda bizim karımız var. Okuyuculara çok ciddi para veriliyordu. CHP o yanlışlıklarıyla gitti. Örgüt mensuplarını sayaç okuyucusu olarak topladılar. Kahvede oturarak sözümona sayaçları yazdılar. Bizim hesaplarımıza göre sırf bu yüzden 25 trilyon lira fazla para ödeyecektik."

Topbaş, "Kemal (Kılıçdaroğlu) Bey benim muhatabım değil. İstanbul'a aday olursa benim muhatabım olur." dedi. Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'a aday olmasının kendisini etkilemeyeceğini söyleyen Topbaş, "Kendi partisi karar verecek. CHP'nin aday sorunu yok, zihniyet sorunu var. Düzgün bir insan düşman dahi olsa iftira atmaz" dedi.

Topbaş, Çankaya Belediyesi ile ilgili iddiaları da "(Çankaya'yı ihbarda bulunduk) diyorlar. Aman ne büyük bir jest! Oysa medyaya yansıyan her şey ihbar olarak kabul edilir. " şeklinde değerlendirdi.

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*