Kılıçdaroğlu: Bu bir insan, dertleri olabilir!

Kılıçdaroğlu: Bu bir insan, dertleri olabilir!.12329
  • Giriş : 02.03.2009 / 13:15:00
  • Güncelleme : 02.03.2009 / 13:19:23

Kemal Kılıçdaroğlu, çarşaflı kadına yönelik partililerin saldırısına tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kılıçdaroğlu, "Bu bir insan. Dertleri olabilir. Gelip bir şeyler anlatmak istemiştir. Siz kişilerin kılık kıyafetlerine müdahale ederseniz doğru olmaz." dedi. Kılıçdaroğlu, en büyük rakibi Kadir Topbaş'ı da metrobüs çalışmalarından dolayı kutladı. Kemal Kılıçdaroğlu bugün Kapalıçarşı esnafını ziyaret etti. Fatih, Güngören belediye başkan adaylarının da bulunduğu 3 otobüs dolusu partiliyle Kapalıçarşı'ya gelen Kılıçdaroğlu'nun yaında Gürsel Tekin'in bulunmadığı görüldü. Çarşıyı gezen Kılıçdaroğlu esnafla tokalaştı. Bazı esnafların Kılıçdaroğlu'nun mozaikten yapılma portresini taşıdığı görüldü.

Ziyareti tamamlayıp Küçükçekmece'ye giden Kılıçdaroğlu'na basın mensupları dün yaşananlar ile ilgili soru yöneltti. Kıymet Özgür isimli kadına yapılanların kabul edilir olmadığına işaret eden Kılıçdaroğlu, "Bu bir insan. Dertleri olabilir. Gelip bir şeyler anlatmak istemiştir. Siz kişilerin kıyafetlerine müdahale ederseniz doğru olmaz. Bayan otobüse binmek istedi, önce alındı. Daha sonra otobüsten indi. Açılış gerçekleştirildi. Açılış sonrası yeniden otobüse binmek isteyince bir takım sorunlar olmuş. Ancak CHP'li olduğu anlaşıldı. Herkese saygı duymak zorundayız." şeklinde konuştu.

Gazetecilerin, "Saldırıyı gerçekleştirenlerle ilgili ne yapılacak?" şeklindeki sorusuna Kılıçdaroğlu, "Onu parti yönetimine soracaksınız. Ben yönetimde değilim. Ben İBB başkan adayıyım. Yalnız bu olayla ilgili provokasyon olup olmadığı kuşkuları var. Kılık kıyafeti ne olursa olsun hiçbir insana müdahale edilmemeli." şeklinde yanıt verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*