Kılıçdaroğlu çarpıcı noktalara değindi

Kılıçdaroğlu çarpıcı noktalara değindi.11391
  • Giriş : 30.03.2009 / 19:00:00
  • Güncelleme : 30.03.2009 / 18:57:20

İstanbul'da seçim sonuçlarının belli olmasının ardından CHP'den ilk itirazlar gelmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarının ardından yaptığı ilk açıklamada çarpıcı noktalara değindi.

CHP'nin seçim Koordinasyon Merkezi'nde abasına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, İstanbul halkının yeniden Kadir Topbaş'a görev verdiğini ancak kendisinin de Kadir Topbaş'ın icraatlarını takip edeceğini söyledi.

'TOPBAŞ'IN ENSESİNDEYİM'
Kadir Topbaş'ın her icraatını takip edeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu," Bu bağlamda Sayın Kadir Topbaş'a İstanbul halkı bir yetki verdi. Bize de Topbaş'ın ensesinden ayrılmama görevi verdi. Topbaş'ın olumlu işlerini destekleyeceğiz.  Yolsuzlukları varsa da ensesindeyiz.
İstanbul halkına teşekkür ediyoruz" dedi.

'İSTANBUL' TERK ETMEYECEĞİM'
İstanbul'u terk etmeyeceğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu," Ben CHP İstanbul milletvekilim. Yıllardır İstanbul için çalışıyorum. İstanbul'u terk etmeyi düşünmüyorum" dedi.

AKP'NİN 'OY DEPOSUNDA' ÇÖZÜLME
CHP'nin İstanbul'da geçmiş yıllardaki seçimlere göre hem sayısal, hem de oransal bazda artırdığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu," 4 belediye başkanlığımız vardı, bunu 12'ye çıkardık. Sayısal ve oransal olarak İstanbul'un tüm ilçelerinde oy oranlarımız arttı. AKP'niin oy deposu olarak gördüüğü varoşlardaki çözülme çok önemli bir açılım.  Bundan sonra aynı şekildeki çalışmalarımızı sürdürmeye kararlıyız" dedi.

'1 DAHA SÜREM OLSAYDI...'
Seçim  hazırlıklarında günde ortalama 4 saat uyuduğunu ve toplamda 811 saat çalışma yaptıklarını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu," 1 ay daha sürem olsaydı sonuç belki biraz daha farklı olabilirdi" şeklinde konuştu.

4 İLÇEDE İTİRAZ
Dün gece yaşanan teknik aksaklıkların ve elektrik kesintilerinin Türkiye'ye yakışmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu," CHP olarak İstanbuş'da 4 ilçede itirazlarda bulunduk. Buralar Tuzla, Beylikdüzü, Çekmeköy ve Beyoğlu. Buralardaki itirazlarımız da olumlu sonuçlanırsa İstanbul'daki oy oranımız daha da artmış olacak" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*