Kılıçdaroğlu İstanbul'a sitem etti

Kılıçdaroğlu İstanbul'a sitem etti.10867
  • Giriş : 27.03.2009 / 12:33:00

Kılıçdaroğlu, yerel seçimler öncesi yürüttükleri kampanya ve hazırladıkları projelere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kılıçdaroğlu, yürütülen seçim çalışmalarına rağmen İstanbulluların kafalarındaki kalıpları kıramadığını söyledi.

Beşiktaş'taki CHP İl seçim Koordinasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Kılıçdaroğlu, "Kampanya kendi içinde rakipleri kopuk bir kampanya oldu. İstanbullu kendi kafasında yarattığı kalıpları yeterince kıramadı. Bu nasıl kırılır. Topbaş ile televizyonda bir araya gelir tartışırdık ya da herhangi bir toplantı salonunda bu yapılabilirdi. Oysa Kadir Topbaş benim gittiğim yerlerden kaçıyordu." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş'ın kendisiyle karşılaşmamak için elinden geleni yaptığını ileri süren Kılıçdaroğlu, Topbaş ile bir televizyon kanalında tartışmaya çıkmayı çok istediğini ancak Topbaş'ın bunu kabul etmemesi nedeniyle gerçekleştiremediklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Kadir Topbaş'la bir televizyon programında İstanbul vizyonunu tartışmak isterdim. Ama maalesef bu gerçekleşmedi. Topbaş tüm çağrılarıma rağmen karşılıklı görüşlerimizi aktarma fırsatını İstanbullulara vermedi. Ama öz güveni olan bir insan hiçbir tartışmadan çekinmemeli. Özgüveni olan bir insan projelerinin tartışılmasından hiçbir zaman çekinmemeli. Ama sayın Topbaş'ı bu süreçte göremedim."dedi.

Seçim sonrasında ana kent belediye başkanı olması halinde şeffaf bir yönetim anlayışına geçeceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "İstanbul'un geleceğini sorgulama hakkını herkes elinde tutabilmeli. Seçimlerden sonra İstanbul ana kent belediye başkanı olduğumda ilk 3 ayda yapacağım proje İstanbul'un bütün hesaplarını İstanbullulara açacağım. İstanbul'un bütçesinin ne olduğu ve nerelere harcandığını açıklayacağız. İstanbullulara hesap vermek bir yönetici için onurlu bir görevdir. İstanbul bir sorunlar yumağı halinde. Biz İstanbul'a değil İstanbul'un sorunlarına sahibiz." şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu, depreme yönelik önlem projelerini içeren bir tanıtım gerçekleştirdi. "Depreme karşı izole edilmiş yüzen hastane adaları" isimli projenin maketi başına geçen Kılıçdaroğlu, kendi elleriyle masa üzerine kurulmuş düzeneği sallayarak sanal bir deprem oluşturdu. Deniz üzerinde yer alan binanın yıkılmadığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Denizdeki yapılar karadaki yapılara göre deprem sırasında daha güvenli bir sistem oluşturacak" dedi.

Öte yandan, proje tanıtımının ardından Kılıçdaroğlu, seçim kampanyası boyunca kendisini takip eden basın mensupları ile toplu fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*