Kılıçdaroğlu: Kimseye zarar vermiyoruz

Kılıçdaroğlu: Kimseye zarar vermiyoruz.25830
  • Giriş : 19.06.2017 / 17:02:00
  • Güncelleme : 19.06.2017 / 17:01:51

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü hakkında açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP'li vekil Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'ları soruşturması kapsamında tutuklanması üzerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü devam ediyor. Kılıçdaroğlu, yürüyüşe ilişkin açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kimseye zarar vermediklerini, kötü söz söylemediklerini, yan bakmadıklarını belirterek, "80 milyonunun bir arada, kardeşçe, huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Bize saldırılar olabilir, bizi eleştirenler, kızdırmak isteyenler olabilir, hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla, kararlılıkla, azimle adalet için yürüyeceğim 80 milyon için" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun  tutuklanmasına tepki yürüyüşünün beşinci günününde.  Kılıçdaroğlu, yürüyüşe başlamadan önce Kızılcahamam Orman  İşletme Şefliği yakınlarında hazırlanan konaklama alanında açıklamada bulundu. Yürüyüşlerinden son derece memnun olduğunu belirten Kılıçdaroğlu,  adalet kavramına verdikleri önemi artık bütün dünyanın bildiğini söyledi.  Adalet, hak ve hukukun birbirinden ayrılmaz kavramlar olduğunu ifade  eden Kılıçdaroğlu, herkes için adalet, hak ve hukuk istediklerini dile getirdi.  Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:  "Kimseye zarar vermiyoruz, kimseye kötü söz söylemiyoruz, yan  bakmıyoruz. 80 milyonunun bir arada, kardeşçe, huzur içinde yaşamasını istiyoruz.  Bize saldırılar olabilir, bizi eleştirenler, kızdırmak isteyenler olabilir,  hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla, kararlılıkla, azimle adalet için yürüyeceğim  80 milyon için. Dün yürüşümüzün büyük bir kısmını yağmur altında yaptık, gelip  geçen kamyonlar, minibüsler, özel arabalar belki şöyle düşünmüşlerdir, 'Bu  yağmurun altında, bu insanlar niye yürüyor?' Onlara şunu söylemek isterim; Biz,  adalet için yürüyoruz. İnsan varsa bir yerde, adalet de olmak zorundadır."

Kılıçdaroğlu, açıklamalarının ardından beraberindekilerle, yürüyüşünün  beşinci gününe başladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugünkü yürüyüşüne "amirallere suikast"  soruşturması sürerken intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar da  katılıyor. Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy da Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne  destek veriyor.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*