'Kılıçdaroğlu'na teşekkür edilmeli'

'Kılıçdaroğlu'na teşekkür edilmeli'.16145
  • Giriş : 08.03.2017 / 12:35:00
  • Güncelleme : 08.03.2017 / 12:36:49

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği referandumu ile ilgili konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Otoyolu açılışında konuştu. Başbakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'başbakanlık' gafına atıfta bulunarak aslında Kılıçdaroğlu'na teşekkür edilmesi gerektiğini belirtti.

Yıldırım, "Aslında bizim Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmemiz lazım. Bizim anlatamadığımızı ne güzel anlattı. Başbakan ve Cumhurbaşkanı ayrı partilerden olursa anlaşamazlarsa ne olacak dedi. İşte biz de bunu diyoruz. Mevcut sistem bunu getiriyor. Anlaşmazlığı, yetki tartışmasını ortadan kaldırıyor" dedi.

Başbakan Yıldırım’ın konuşmasının satır başları şöyle:

"Değerli kardeşlerim. Şimdi Bursa'ya kadar da 85 km otoyol bitti. Önümüzdeki günlerde onu açacağız. İzmir tarafından 26 km bitti onu bugün açıyoruz. Bu yol ne anlama geliyor?

Cumhuriyet kurulduğundan beri 6 bin kilometre yol yapılmış. Şimdi bizim dönemimizde kaça çıktık? 25 bin 200 kilometre. Ayrıca bütün sıcak asfaltlı yapılan yolların 2002'ye kadar 8 bin 500 kilometre. Şimdi bu yolların toplam tutarı 21 bin 300 kilometre. 3 katı.

İstanbul - İzmir arası 5,5 saat. 2 saat 50 dakikaya düşecek. İzmir içinde herhangi bir yere gidene kadar geçen sürede İstanbul’a gideceksiniz.

Bu anayasa değişikliğini biz ne kadar anlatalım diye uğraşıyoruz. Aslında bizim Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmemiz lazım. Bizim anlatamadığımızı ne güzel anlattı. Başbakan ve Cumhurbaşkanı ayrı partilerden olursa anlaşamazlarsa ne olacak dedi. İşte biz de bunu diyoruz. Mevcut sistem bunu getiriyor. Anlaşmazlığı, yetki tartışmasını ortadan kaldırıyor. Bir detay var, Sayın Kılıçdaroğlu sistemin değiştiğinin farkında değil. Onun da yorgunluğuna denk geldiğini düşünelim.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*