Kılıçdaroğlu neden konuşmadı?

Kılıçdaroğlu neden konuşmadı?.10265
  • Giriş : 22.03.2009 / 19:08:00
  • Güncelleme : 22.03.2009 / 19:18:10

Meydanı dolduran halk Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını bekliyordu ama...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sabahın erken saatlerinden itibaren Çağlayan'a koşan CHP'lilerde Kılıçdaroğlu rüzgarı hevesi vardı. Miting meydanında heyecanla onu beklerken hayal kırıklığı yaşadılar. Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye sadece el sallamak için çıktı. Mikrofon başına gelip konuşma yapması beklenirken böyle bir şey olmadı.

Onun yerine meydandaki kalabalığa CHP lideri Deniz Baykal hitap etti. Kılıçdaroğlu ise sadece Baykal ile el ele tutuşup meydandaki kalabalığı selamlamakla yetindi.

NİYE KONUŞTURULMADI?

Araştırmalara göre İstanbul'da CHP'nin oyunu yükselten isim Kemal Kılıçdaroğlu olarak görünüyordu. Onun mitingde konuşturulmaması bu açıdan herkesi şaşırttı. Yorumlar ise şöyle oldu;

Araştırmacı Tarhan Erdem: "Çağlayan Kılıçdaroğlu'nu bekliyordu. CHP'lileri heyacanlandıran Baykal değil, Kılıçdaroğlu... Konuşmaması büyük kayıp..."

Nazlı Ilıcak (Gazeteci): "Aynı şey Kemal Derviş'in de başına gelmişti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun sonu da seçimden sonra ona benzemez inşallah. Başına seçimden sonra birşeyler gelebilir."

Mehmet Tezkan (Gazeteci): "Kılıçdaroğlu gibi elinizde güçlü bir isim var ve onu çıkarıp konuşturmuyorsunuz. Seçmenin Baykal'dan bir beklentisi yoktu, oraya gelenin Kılıçdaroğlu'ndan beklentisi vardı. Baykal 1 saat geç geldi. O zamana kadar Kılıçdaroğlu konuşsa ne olurdu. Mitingin en büyük hayal kırıklığı bu oldu. "

'SANKİ İstanbul ADAYI BAYKAL'

Gazeteci Ali Sirmen: Kılıçdaroğlu neden konuşmuyor? Sanki CHP'nin İstanbul Adayı Baykal...

'KILIÇDAROĞLU KONUŞMUYOR GİDİYORUZ'

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer de mitingle ilgili izlenimlerini aktarırken bu mitingdeki kalabalıkta Kılıçdaroğlu'nun rolü olduğununa dikkat çekti. Ve Kılıçdaroğlu konuşmadığı için bazı ailelerin alanı terk ettiğini anlattı.

'BAYKAL KORKTU'

CHP Genel Başkanı Baykal'ın İstanbul'u alacak adam olarak gördüğü Kemal Kılıçdaroğlu'nu böylesine büyük bir mitingde konuşturtmaması BAYKAL KORKTU yorumlarına neden oldu. Baykal'ın koltuğuna aday olarak gösterilen Kılıçdaroğlu, mitinge halkı çeken en büyük güçtü ama Baykal engeline takıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*