CHP lideri Kılıçdaroğlu o davaya müdahil oluyor!

CHP lideri Kılıçdaroğlu o davaya müdahil oluyor!.12236
  • Giriş : 23.08.2017 / 15:37:00
  • Güncelleme : 23.08.2017 / 15:39:49

Kılıçdaroğlu, Akıncı Üssü Davası'na müdahil olmak için harekete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın 15 Temmuz'da kalkıştığı darbe girişimin komuta merkezi olan Akıncı Üssü ile ilgili davaya müdahil olmak için harekete geçti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akıncı Üssü Davası'na müdahillik talebinde bulundu.Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları  kampüsündeki salonda görülen davanın 17'nci celsesi başladı.

Duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, TBMM, Başbakanlık, Başbakan Yardımcısı BEKİR BOZDAĞ ve  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da aralarında bulunduğu müştekilerin  avukatları ve bazı müştekiler katılıyor.

Mahkeme Başkanı Selfet Giray, Kılıçdaroğlu'nun katılma talebine  ilişkin dilekçenin avukatı Celal Çelik tarafından mahkemeye sunulduğunu bildirdi.  Duruşmada, suçtan zarar gördükleri iddiasıyla bazı vatandaşların da müdahillik  talebinde bulunduğu görüldü.

Duruşmada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a, "Sizi kanaat  önderimiz Gülen ile görüştürürüz" dediği belirtilen eski 4. Ana Jet Üs Komutanı  Hava Tuğgeneral Hakan Evrim, savunmasına devam ediyor.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*