Kılıçdaroğlu öyle bir şey istedi ki!

Kılıçdaroğlu öyle bir şey istedi ki!.12329
  • Giriş : 14.03.2009 / 21:29:00
  • Güncelleme : 14.03.2009 / 21:48:44

Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Mart yerel seçimlerinde İstanbulluları AK Parti hükümetini cezalandırmaya çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin 'Sen Türkiye'sin, Büyük Düşün' sloganını dile getirerek, "Onlar artık 'küçük götürme, büyük götür' diyorlar. Bunlara öyle bir Tokat atın ki, bunlar beş vakit namaz kılsın." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Maltepe'de düzenlediği mitingde yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete yüklendi. "Türkiye'de haramilerin iktidarı var." diyen Kılıçdaroğlu, kendisini ve CHP'nin Maltepe Belediye Başkan adayı Mustafa Zengin'i desteklemeye gelen yüzlerce insana 29 Mart'ta hükümeti cezalandırmaya çağırdı. Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin 'Sen Türkiye'sin, Büyük Düşün' sloganını dile getirerek, "Onlar artık 'küçük götürme, büyük götür' diyorlar. Bunlara öyle bir Tokat atın ki, bunlar beş vakit namaz kılsın." diye konuştu.

Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a da gönderme yapan Kılıçdaroğlu, "Niye televizyona çıkmaktan korkuyorsun? Onlar hesap vermekten korkuyor. Vicdanları sızlamıyor." diye suçlamada bulundu.

Maltepe'deki miting sonrası Ümraniye'ye yol alan Kılıçdaroğlu seçim otobüsünde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başbakan Erdoğan'ın 'Kılıçdaroğlu İstanbul'da sadece bir turistik gezi yapar, sonra Anakra'ya döner" sözleri hatırlatılan Kılıçdaroğlu, "Sayın Başbakanın benim gezilerimi izlemesini çok isterdim. Kimin gezi yaptığı ortaya çıkardı. Ben İstanbul'un rantını yemek değil, sorunlarını çözmek istiyorum." dedi. "Ayrıca sayın Kadir Topbaş varken Başbakan niye konuşuyor?" diyen Kılıçdaroğlu, AKP'nin İstanbul'u kaybedeceklerini hissettiklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, CHP'nin aynı yerde ikinci kez miting yapmalarının sebebini ise yer büyüklüğüne bağlayarak, AKP ile sürtüşme söz konusu olmadığını savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*