Kılıçdaroğlu ve Tekin'den seçim yorumu

Kılıçdaroğlu ve Tekin'den seçim yorumu.7088
  • Giriş : 31.03.2009 / 02:44:00
  • Güncelleme : 30.03.2009 / 23:44:13

Kemal Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin ile birlikte basının karşısına geçerek seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kılıçdaroğlu, "Kadir Topbaş`a İstanbul halkı yetki verdi, bize de ensesinden ayrılmama görevi verdi. Yaptığı olumlu her işi destekleyeceğiz ancak hataları varsa açık şekilde diye getireceğiz. Bize oy veren vermeyen İstanbul halkına teşekkür ederiz. Umarız Kadir Topbaş üretici belediyeciliği geliştirir¨ diye konuştu

CHP seçim Koordinasyon Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenleyen Kılıçdaroğlu, İstanbul'da ilçe bazında önemli başarılar elde ettiklerine işaret ederek, "4 belediye başkanlığını 12 belediyeye çıkardık. İstanbul`un bütün ilçelerinde oylarımızı artırdık. Yüzde 300 artış var" dedi. Kılıçdaroğlu, Çekmeköy, Tuzla, Beylikdüzü ve Beyoğlu sonuçlarına da itiraz ettiklerini açıkladı.

Yoğun bir kampanya sürecini geride bıraktıklarına değinen Kılıçdaroğlu, "Bir gün sadece 4 saat uyudum. 5 kez, 6 kez gittiğimiz ilçeler var. 64 gün süre bana göre yeterli değildi. 1 ay daha olsaydı benim için çok daha iyi olacaktı¨ şeklinde konuştu.

"İstanbul'dan ayrılacak mısınız?" şeklindeki bir soruya Kılıçdaroğlu, "Ben zaten İstanbul milletvekiliyim. Daha öncede pek çok sıklıkla geliyordum. İstanbul`u terk etmek İstanbul`dan ayrılmak gibi bir durumumuz yok. İstanbul`u en iyi bilenlerden biriyim. Başbakanı da Topbaş`ı da isterlerse görmedikleri yerleri gezdirebilirim, İstanbul`u gezdirebilirim" diye yanıt verdi.

CHP`nin genel başkanlığını düşünüp düşünmediğini yönündeki bir soruya ise Kılıçdaroğlu, "CHP`nin başında saygıdeğer, olgun, bize yol gösteren bir liderimiz var. Benim düşüncem, yapım bu tür bir şeye uygun değil. Ben asla parti içinde çatışma istemem. Çatışma kültürünü CHP`nin dışını çıkaracağız" yanıtını verdi.

CHP'nin artık varoşlarda da olduğuna değinen ve "Çözülme süreci devam edecektir¨ diyen Kılıçdaroğlu, çalışmalarının artık İstanbul`u aşıp Anadolu`da süreceğini belirtti.

CHP İl Başkanı Gürsel Tekin ise dün akşam verdiği rakamların hatalı çıkmasının hatırlatılması üzerine, "Elbette özür dileriz. Bize gelen sonuçlar bizim partili arkadaşların çalışmasıydı. Doğrusu yanılmışız¨ diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*