Kılıçdaroğlu yeni belgelerle sahnede

Kılıçdaroğlu yeni belgelerle sahnede.10064
  • Giriş : 17.01.2009 / 05:46:00
  • Güncelleme : 16.01.2009 / 23:53:19

TRT Genel Müdürü hakkında suç duyurusu ve AK Parti ile ilgili yeni dosyalarla yeniden sahneye çıkacak...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Partililere, "Son dönem Türkiye'sinde politik süreç ve ahlak" konulu konferans vermek üzere Bartın'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gurup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Bartın Yukarı Çarşı'dan Şadırvan Caddesi'ndeki parti binasına kadar vatandaşlar ve esnafla görüştü. Kılıçdaroğlu daha sonra parti binasında partililerle bir araya geldi. Burada basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, TRT Genel Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Devletin kanalı olan TRT'nin AK Parti'nin yayın organı gibi işlediğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Biz CHP olarak kesinlikle TRT'ye çıkmıyoruz. TRT Genel Müdürü hakkında davacı olacağız" dedi.

Esnafı gezdiğini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Çok kısada olsa kendileriyle karşı karşıya gelmek bizleri mutlu kıldı. Ekonomik krizin Bartın'da da hissedildiğini, işsizliğin burada da yoğunlaştığını görüyoruz. Umarım bu krizleri kısa sürede atlatmış oluruz. Ancak AK Parti'nin bu konuda sağlıklı bir politika uygulamadığını, alınması gereken kararları henüz almadığını, 2009 bütçesinin uygulanmasıyla birlikte ekonomik krizin IMF'nin kontrolünde daha da derinleşeceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki aylarda hem vergi gelirlerinde düşüş, yatırım harcamalarında düşüş olacak ve ekonomik daralma hükümetin adeta uyguladığı ekonomik politikalarla derinleşmiş olacak."

TUNCAY GÜNEY HIRSIZLARIN KİM OLDUĞUNU SÖYLESİN

CHP olarak iki yıldır TRT'ye çıkmadıklarını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gurup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, TRT Genel Müdürü hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "TRT, benim vergilerimle, yurttaşın vergileriyle kendi finansmanını sağlayan bir kurumdur. CHP iki yıldır TRT'nin hiçbir yayınına çıkmamaktadır. TRT, yurttaşlardan alınan vergiyle yurttaşlara objektif haber veren bir iletişim kurumu olmanın ötesine çıkmıştır" dedi.

TRT'nin sanki AK Parti'nin yan kuruluşu gibi çalıştığını anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Haberlerini bu bağlamda yapmakta, objektif davranmamaktadır. Bugün Sayın Başbakanın ciddi bir uyarısı var. Umarım TRT Genel Müdürü bu uyarıyı dikkate alır. Kendi televizyon programında Cumhurbaşkanının uyarılarını dinlemeyen bir kurum olduğunu daha iyi anlamıştır."

Tuncay Güney'in ne olduğu belli olmayan biri olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "2001 yılındaki yaptığı açıklamalarıyla uzun süre yaptığı açıklamalarla kamuoyunun dışında kalan ama 2009'da Ergenekon konusuyla yeniden gündeme gelen, insanlara ve kurumlara iftira atan bir konuma gelmiştir. Bu olanlar bize TRT'nin ne kadar yanlış yayın yaptığını gösteriyor."

Tuncay Güney'in 'Hırsızlar partisi' şeklinde konuşmalarda bulunduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Bu kelimenin ne anlama geldiğini bilmiyorum. Eğer CHP kastediliyorsa Tuncay Güney'e soralım. Kim bu hırsızlar açıklasın. Eğer Türkiye'de hırsızların kim olduğunu soruyorsa gelsin bana sorsun, ben ona söyleyeyim."

Cumhuriyet Halk Partisi Gurup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, ellerinde AK Parti ile yeni dosyaların olduğunu, gündemin yoğunluğunu kaybetmesinin ardından dosyaları gündeme getireceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, son olarak, "AK Parti yolsuzluk konusunda bereketli bir partidir" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*