Kılıçdaroğlu Yörükler'le sohbet etti

Kılıçdaroğlu Yörükler'le sohbet etti.19368
  • Giriş : 21.06.2009 / 16:37:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Konya'nın Akşehir ilçesindeki 13. Yörük Türkmen Kültür Şöleni'ne katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği ile Cankurtaran köyü muhtarlığının Akşehir'e bağlı Cankurtaran köyü Deveboynu Yaylası'nda düzenlediği şölene katılan Kılıçdaroğlu, burada protokol üyelerinin bulunduğu çadıra girerek AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile bir süre konuştu.

Daha sonra yaylada bulunan yaklaşık 35 çadırı tek tek dolaşan Kılıçdaroğlu, çadırlarda, yörüklerle sohbet etti.

Şölende vatandaşlara hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu, tüm Türklerin kardeş olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

''Benim atalarım Akşehir'den. Anadolu'yu kuran bizleriz, Osmanlı'yı kuran bizleriz. Anadolu'nun Türkleşmesinde en büyük güç, emek yine bizlere ait. Bu coğrafyada kendimize bir cennet mekan yarattık. Şimdi kardeşçe, dostça yaşıyoruz. Kimimizin adı Türkmen, kimimizin adı Kürt, kimimiz Çerkez, kimimiz Abaza ama hepimiz aynı coğrafyada kardeşçe yaşıyoruz.''

Yaylada davet edildiği çadırda yemek yedikten sonra partililerle birlikte Akşehir'e giden Kılıçdarolu, ilçe merkezindeki Nasreddin Hoca'nın hocası olarak bilinen Seyyid Mahmut Hayrani Türbesi'ni ziyaret ederek, dua etti.

Kılıçdaroğlu, burada Türkiye Kuvay-ı Milliye Mücahitler Derneği Akşehir Şube Başkanı Kamil Balcı'dan türbenin çevre düzenlemesi hakkında bilgi aldı.

Ziyaret sonunda Akşehir Kuvay-ı Milliye Mücahitler Derneği Başkanı Kamil Balcı, Kemal Kılıçdaroğlu'na Seydi Mahmut Hayrani Türbesi'nin anahtarını hediye etti.

Kılıçdaroğlu, daha sonra ilçeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*