Kılıçdaroğlu'ndan ilginç bir iddia daha

Kılıçdaroğlu'ndan ilginç bir iddia daha.8975
  • Giriş : 16.11.2008 / 23:13:00

Kılıçdaroğlu, AKP'nin Ankara'nın Çankaya İlçesi'nde doğalgaz kullanılan evlere kömür dağıttığını öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

'AKP, doğalgazlı evlere kömür dağıtıyor'

Bir konferans için geldiği Afyonkarahisar'da partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Kemal Kılıçdaroğlu, AKP hükümetinin seçim yatırımı olarak harcama yapmadıklarını iddia ettiğini, oysa Ankara Çankaya'da doğalgaz kullanılan evlere kömür dağıttığını öne sürerek, “Yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Bütün sorun şu, yapılan harcamalar gerçekten de yoksul insanlar için yapılan harcamalar mı? Evinde doğalgazı bulunana siz kömür yardımı yapıyorsanız o zaman bu yanlıştır” dedi.

İslamiyet'te, "Bir elin verdiğini diğer elin bilmemesi gerekir" denildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “İslami kimliğini çok fazla öne çıkaran AKP'ye baktığınız zaman bu kural tamamen ters düz edildi. Yoksul insanlara yardım yapılırken onların teşhir edildiği, onların kamuoyu önüne çıkarıldığını görüyorsunuz ki bu doğru değil. Siyaset kurumunun da buna dikkat etmesi lazım. Bireyin ve ailenin onurunu koruması lazım” diye konuştu.

"BAŞBAKAN KRİZ UYARILARINI DİKKATE ALMIYOR"

Kılıçdaroğlu, akademisyenlerden, iş dünyasından ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan gelen "kriz" uyarılarını Başbakan Revep Tayyip Erdoğan'ın dikkate almadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin ekonomik kriz nedeniyle ciddi bir yoksullaşma süreci yaşamamasını dileyerek, hükümetin IMF ile anlaşma yapmak istediğini belirtti. Kılıçdaroğlu, “Başbakan ilk önce IMF'ye karşı çıkacak gibi oldu, ama sonunda görünüyor ki IMF'ye teslim olacak” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, ellerinde AKP'yle ilgili çok sayıda belgeli yolsuzluk dosyası bulunduğunu, bu belgeleri kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti. Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk siyaseti yolsuzluklardan arınmalıdır. AKP Hükümeti de yolsuzluklardan arınmalıdır. CHP olarak biz nasıl yolsuzluklara karşı çıkıyorsak, AKP Hükümeti de karşı çıkmalıdır. Yolsuzluk yapanları bir siyaset kurumu, bir siyasal parti kendi bünyesinde barındırıyorsa, o yolsuzluklara destek vermiş olur. Ben Ali Bayramoğlu'nun hayali ihracat yaptığını gayet iyi biliyorum. Peki nasıl oluyor da Ali Bayramoğlu AKP'de milletvekilliği görevini sürdürüyor. Dosyası Yargıtay'da, benzer olaylar yine AKP'nin içinde var. Başka milletvekilleri için de ciddi dosyalar var, ama bunları yeri ve zamanı gelince kamuoyuyla paylaşacağız.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*