'Kılıçdaroğlu'nun plakasını açıklarım'

'Kılıçdaroğlu'nun plakasını açıklarım'.13188
  • Giriş : 12.11.2008 / 10:52:00

CHP'li Kılıçdaroğlu ve Kılıç'ın Almanya'da PKK'lılarla geneleve gittiğini iddia eden Talp Doğan Karlıbel, 'gittikleri aracın plakasını' açıklarım dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Daha önce, CHP'nin Alman Ebert Vakfı'ndan para aldığını belgeleriyle ortaya koyan Talip Doğan Karlıbel, bu defa da Kemal Kılıçdaroğlu hakkında şok suçlamalarda bulundu... Karlıbel'in iddiasına göre; Kılıçdaroğlu ve CHP PM üyesi Ali Kılıç; Almanya'da PKK'lılarla görüştü ve daha sonra da genelev işlevi gören saunadan çıkarken polis kontrolüne takıldı... Kılıçdaroğlu iddiaları yalanlarken, Karlıbel, "Belgelerim var" dedi.

SSK Genel Müdürlüğü döneminde çok sayıda PKK'lıyı kurumda işe başlattığı iddia edilen CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Kılıç'ın Deniz Feneri e.V. davası için gittikleri Almanya'da PKK'lılarla bir araya geldikleri, birlikte genelevden çıkarken polis kontrolüne takıldıkları iddia edildi. CHP'li Kılıçdaroğlu ile Kılıç Frankfurt'ta görülen Deniz Feneri e.V davası için Almanya'ya Eylül ayı içinde gitmişlerdi.

Bu şok iddiaların sahibi araştırmacı yazar Talip Doğan Karlıbel. Talip Doğan Karlıbel daha önce de CHP'nin Alman Ebert Vakfı'ndan para yardımı aldığını açıklamış, konuyla ilgili haberlerimiz üzerine Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, CHP hakkında inceleme başlatmak zorunda kalmıştı. Önceki gün bir televizyon kanalında canlı yayında yaptığı açıklamalarla ilgili olarak görüştüğümüz Karlıbel, CHP'li Kılıçdaroğlu ile Kılıç'ın Mustafa Güler ve Nevzat Rıdvan isimli PKK'lı ve uyuşturucu kaçakçıları ile birlikte aynı araçta Türkiye'de genelev olarak tabir edilen “sauna bar”dan çıkarken polis kontrolüne takıldıklarını belirterek, “Kılıçdaroğlu ve Ali Kılıç'ın görüştüğü Mustafa Güler ile Nevzat Rıdvan PKK'lıdır. Bunlar Hamburg'da ikamet ediyorlar. Uyuşturucu kaçakçılığı da yapıyorlar. Kılıçdaroğlu ile Kılıç, böyle iki isimle ilişkilerinin ne olduğunu açıklamalıdırlar” dedi.

'ARACIN PLAKASINA KADAR AÇIKLARIM'

1986-1997 yılları arasında Alman Emniyeti'nde görev yapmış bir isim olan Karlıbel, CHP'li Kılıçdaroğlu ile Kılıç'a “hodri meydan” diyerek “Alman emniyetinden aldığım bilgiler bunlar. Türkiye'de genelev olarak tabir edilen sauna bardan çıkarken polis kontrolüne takılmışlar. Tutanak tutulmuş. Yanlarında PKK'lılar var. İddialarımın sonuna kadar arkasındayım. Kılıçdaroğlu ile Kılıç, 'tüm bunlar iftira, yalan' diyorlarsa, buyursunlar hakkımda dava açsınlar da görelim. Ama açamazlar, korkarlar, hepsi doğru çünkü. Gerektiğinde, PKK'lılarla birlikte sauna bardan çıkarken polis kontrolüne takıldıkları aracın plakasına kadar sunarım. İlgili belgeler Alman Emniyeti'nde var, gerektiğinde hepsini açıklarım” dedi.

KARLIBEL'İN ŞOK AÇIKLAMALARI
Karlıbel, CHP ile Alman vakıfları arasındaki para ilişkisiyle ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Alman vakıfları tarafından CHP'ye yapılan yardımları belgeleriyle sunan Karlıbel, CHP'nin sadece Sosyal Demokrat Vakfı'ndan değil diğer vakıflardan da para aldığını söyledi.

PKK'LILARLA GÖRÜŞTÜLER

Karlıbel, Kılıçdaroğlu ve Kılıç'ın, Deniz Feneri e.V davasını izlemek için gittikleri Almanya'da, Mustafa Güler ve Nevzat Rıdvan'la aynı araçta polis kontrolüne takıldıklarını iddia etti. Karlıbel, bu iki ismin Almanya'da Hamburg'da ikamet ettiklerini, PKK'lı olduklarını ve uyuşturucu kaçakçılığı yaptıklarını ileri sürdü. Karlıbel, ancak Kılıçdaroğlu ve Kılıç'ın bu kişilerin bu işleri yaptıklarından haberdar olup olmadıklarını bilmediğini ifade etti. Karlıbel, “Kılıçdaroğlu ve Kılıç'la beraber bu iki ismin Almanya'nın çok ünlü bir sauna bardan yani Türkiye'de genelev diye tabir ettiğimiz mekandan çıkarken polis kontrolüne takıldılar. Kılıçdaroğlu'nun diplomat pasaportu olduğu için polis kontrolüne takılmadı ancak diğer iki isim polis kayıtlarına geçmiştir” dedi.

ADD'DEN FENERİ e.V'YE YARDIM
Deniz Feneri e.V davasının CHP tertibi olduğunu ileri sürerken, aralarında Ali Kılıç ve Hürriyet gazetesinin Frankfurt temsilcisinin de olduğu Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi 5 kişinin Deniz Feneri e.V'ye bağışta bulunduklarını söyleyen Karlıbel, “Ali Kılıç ve beraberindekiler daha sonra dernek için Federal Savcılığa suç duyurusunda bulundular ve Almanya'da bu operasyon sonrası dava açıldı” dedi.

ERGENEKON VE DENİZ FENERİ BAĞLANTISI

Karlıbel, Almanya'da bu davanın açılmasından önce ve sonraki süreçte Ergenekon sanıkları ADD Genel Başkanı Şener Eruygur, Veli Küçük ve Tuncay Özkan'ın bu ülkede davayı açtıran kişilerin de olduğu gruplarla paneller ve konferanslarda bir araya geldiklerini söyledi. Alman derin devletinin uzun bir zamandan beri Türkiye'de mezhep çatışması çıkarmak için dolaylı yollardan tetikçilik yaptığı iddiasını da ortaya atan Karlıbel, bunları en ince ayrıntılarına kadar yeni çıkacak kitabında ele aldığını söyledi.

KILIÇ YALANLAYAMADI

Ali Kılıç'ın, Talip Doğan Karlıbel'in bu iddiaları karşısında sessiz kalması dikkat çekti. “İddialar doğru mu?” diye sorduğumuz Ali Kılıç, “Olayı biliyorum. Bu konuda konuşmak istemiyorum” dedi. Sorularımızın muhatabının avukatı olduğunu söyleyerek konuşmaktan kaçınan Ali Kılıç, iddiaların sahibi Talip Doğan Karlıbel hakkında dava açmayı düşünüp düşünmedikleri konusunda da “Avukatım gerek görürse açıklama yapacaktır” dedi. Kılıç'a, sauna bardan çıkarken yanlarında PKK'lı ve uyuşturucu kaçakçısı oldukları ileri sürülen Mustafa Güler ile Nevzat Rıdvan'ın da bulunduğu yönündeki iddiayı da hatırlatarak, “Mustafa Güler'i, Nevzat Rıdvan'ı tanıyor musunuz?” diye de sorduk. Kılıç bu sorumuz karşısında da “İddiaların muhatabı avukatımdır. Başka bir şey söylemiyorum. İyi günler diliyorum size” demekle yetindi. Kemal Kılıçdaroğlu ise; "İddia yalan, dâvâ açacağım" dedi.

Vakit

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*