Kılıçlar çekildi

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

"GORA"nın çekimleri sırasında araları açılan Cem Yılmaz ile yönetmen Ömer Faruk Sorak, kozlarını beyazperdede paylaşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazdığı "GORA" filmi, vizyona girene kadar çok badireler atlatmıştı. TMSF'nin Uzan şirketlerine el koymasıyla filmin çekimleri sekteye uğramıştı. Uzun süre çekimlere ara verilmesi üzerine sponsor arayışlarına giren GORA'nın yönetmeni Ömer Faruk Sorak'a o dönem Cem Yılmaz destek olmuş, cebinden yapım ekibine 100 bin dolarlık destek vermişti. İşte ne olduysa bundan sonra oldu.

İddiaya göre iki arkadaşın arası, Yılmaz'ın verdiği 100 bin dolar yüzünden açıldı. Çünkü film çekimleri bittikten sonra Yılmaz, Sorak'tan parasını geri istedi. O sırada filmin banyo işleriyle ilgilenen, bunun için para bulmaya çalışan Sorak, ünlü şovmenin para istemesine sinirlendi. Daha sonra Yılmaz, Sorak'a yeniden "Parayı ödeyebilecek misin" yazan bir mesaj attı. Mesaj sonrasında ipler tamamen koptu.

Kim galip gelecek

Aralarındaki para konusunu halletmelerine rağmen, yaklaşık iki yıldır konuşmayan ikili, cuma günü vizyona girecek filmleriyle yeniden gündemde. Cem Yılmaz'ın yazıp yönetmenliğini Ali Taner Baltacı'yla üstlendiği "Hokkabaz"la, Ömer Faruk Sorak'ın yönettiği "Sınav", 20 Ekim cuma günü vizyona giriyor. Bakalım bu güçler savaşında, Cem Yılmaz'lı "Hokkabaz" mı, yoksa Ömer Faruk Sorak'lı "Sınav" mı ipi göğüsleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious