Kılık kıyafette 6 seçenek

Kılık kıyafette 6 seçenek.10695
  • Giriş : 17.09.2007 / 15:11:00

Sivil Anayasa Komisyonu Sapanca'daki çalışmalarını tamamladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Taslağın kamuoyuna sunuş takvimi

Taslak salı günü tamamlanmış olacak.. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'na arz edilecek. Başbakan Erdoğan veya Denfir Mir Mehmet Fırat basın toplantısı düzenleyerek taslağı basılı olarak basına sunacak.

Kılık kıyafette alternatif ikiden altıya çıktı

Komisyon, kamuoyunda en çok tartışılan türban konusunda tercihini yapmak üzere Başbakan Erdoğan'a 6 seçenek sundu. Komisyon bilim adamlarının hazırladığı iki alternatife dört yenisini daha ekledi. Eklenen alternatiflerde üniversitelerde giyilecek kılık kıyafetin devrim kanunlarına aykırı olmaması ve örf adetleri de içeren sosyal gerçeklikle ters düşmemesi kriter olarak yer aldı.
Çarşaf ve çok kısa etek

Komisyon böylelikle sarık, şalvar, çarşaf ve cübbe gibi devrim kanunlarına aykırı kıyafetlerin yanı sıra bikini, mayo veya çok kısa etek gibi kıyafetlerle de üniversitelere girişi engelleyen öneriler sıralamış oldu.

Millet ne derse o

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yeni hazırlanan anayasa tartışmaları ile ilgili oyarak, "Anayasa hazırlıkları tamamlandı, artık kamuoyuna açıklanacak, millet ne derse o olacak. Aziz milletimizin dediğini yapacağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious