Kilis, doğalgaza hazırlanıyor

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut, 2007 yılı sonlarında Kilis'in doğalgaza kavuşacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kış mevsimiyle birlikte ortaya çıkan ısınma sorunu ve hava kirliliğinin önüne geçme adına yeni çalışmalar içerine girdiklerini aktaran Başkan Belediye Başkanı Abdi Bulut, bunun için doğalgaz şirketiyle anlaşmaya vardıklarını ve pay alarak hissedar olduklarını ifade etti.

Başkan Bulut, "Doğalgaz şirketine Kilis Belediyesi ortak oldu. BOTAŞ'ın 2007 yılı içerisinde boru hatları döşeme çalışmalarının sonuçlanmasının ardından Kilis'e 2007 yılı sonuna doğru doğalgaz verilmeye başlayacak. Herkese hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum." şeklinde konuştu.

Kilis'in en büyük sorunlarından birininde su sıkıntısı olduğunu ifade eden Bulut, "Konak göleti ve Seve barajından su getirmek için daha önce altyapı çalışmasını yapmıştık. Önümüzdeki 2 ay içerisinde bu suların atırılması için arıtma tesisinin de tamamlanmasını bekliyoruz. Bu sayede Kilis'in su sorununun önüne geçmiş olacağız." diye konuştu.

Doğalgazın Kilis'te kullanılmaya başlanmasıyla birlikte hava kirliliğinin önüne geçileceği ve ayrıca sanayi yatırımlarında ciddi artış olacağı öne sürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious