Kilisede Hrant Dink için tören

Kilisede Hrant Dink için tören.12951
  • Giriş : 19.01.2009 / 21:22:00

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, öldürülüşünün 2. yılında Malatya'da, doğduğu mahallede bulunan kilisenin önünde anıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İnsan Hakları Derneği (İHD) Malatya Şubesi önünde toplanan türlü sivil toplum örgütlerine üye grup, Dink'in doğduğu Çavuşoğlu mahallesindeki Ermeni Kilisesi önüne dek yürüdü.

Ellerinde meşaleler ve Dink'in posterini taşıyan grup, ''Hepimiz Hrant'ız, hepimiz Ermeni'yiz'', ''Adalet istiyoruz'', ''Kürt, Türk, Ermeni, yaşasın halkların kardeşliği'' sloganları atarak geldiği kilise önünde karanfil bıraktı. Bu sırada İnönü Üniversitesi öğrencisi olduğu belirtilen bir öğrenci, kilise önünde ''Sarı Gelin'' türküsünü söyledi.

Daha sonra grup adına konuşan İHD Malatya Şubesi Başkanı Özgür Karakavak, Hrant Dink'in ölümüyle yaşadıkları acının dinmediğini söyledi.

''Bu hunhar saldırı, Hrant Dink'in temsil ettiği barış, demokrasi ve insan haklarını hedef almıştır'' diyen Karakavak, faili meçhul cinayetlerin, demokrasi, barış, özgürlük ve insan haklarını tehdit ettiğini vurguladı.

Mum yakarak cinayeti alkışlarla protesto eden grup, olaysız dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*