Kilo almanın gizli nedenleri!

Kilo almanın gizli nedenleri!.7362
  • Giriş : 19.06.2008 / 18:55:00

Hayrete düşüyorsanız...Yaptığınız diyet ve spora rağmen kilo almaya devam ediyorsanız işte buyrun.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kızartmalar, büyük porsiyonlar, cazip tatlılar, alkol ve şekerli içeceklerin kilo aldırmasında şaşırtıcı bir durum yok. Ama...

Düzenli fiziksel egzersiz ve kalorilerin kontrol edildiği sağlıklı bir diyete rağmen kilo aldığınızı görüp tartıya çıktığınızda hayrete düşüyorsanız bunu nasıl açıklarız?

Herşeye rağmen kilo alıyorsanız...

Kızartmalar, büyük porsiyonlar, cazip tatlılar, alkol ve şekerli içeceklerin kilo aldırmasında şaşırtıcı bir durum yoktur. Ya da fiziksel aktiviteyle harcadığımızdan, daha fazla kalori alıyorsak şişmanlamak garip bir şey değil. Peki ya düzenli fiziksel egzersiz ve kalorilerin kontrol edildiği sağlıklı bir diyete rağmen kilo aldığınızı görüp tartıya çıktığınızda hayrete düşüyorsanız bunu nasıl açıklarız?

Nedenler muhtelif olabilir

Kalorileri kontrol ederken ve fiziksel olarak aktif olmamıza rağmen kilo almamızın birçok farklı nedeni olabilir. Kilo almak basit bir kalori dengesi gibi görünse de birçok faktörün etkisi altında olan karmaşık bir süreçtir. Bu karmaşık süreçte bazen hiç düşünmediğimiz yan faktörler işleri daha da karıştırabilir. En beklemediğiniz zamanda kilo almışsanız, bunun bazı başka sebepleri olabilir:

Aldınız maden kiloları şimdi verme zamanı deyip asılmakta fayda var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious