Kilolardan sabah yürüyüşü ile kurtulun

Kilolardan sabah yürüyüşü ile kurtulun.12152
  • Giriş : 22.02.2007 / 00:00:00

Yrd. Doç. Dr. Karlı, fazla kiloları vermek ve vücuttaki yağları yakmak amaçlı koşu ve yürüyüşlerin, kan şekerinin düşük olduğu sabah saatlerinde yapılması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Koşu ve yürüyüşlerin, yanınızdaki kişiyle nefes nefese kalmadan konuşabilecek tempoda yapılması gerektiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Karlı, sabahları yapılacak 20 dakikalık koşu ve yürüyüşlerin, vücuttaki yağların daha kısa sürede erimesine neden olduğunu kaydetti. Yrd. Doç. Dr. Karlı şöyle konuştu:

“Sabah kahvaltıdan önce yapılacak koşu ve yürüyüşler vücuttaki yağların erken metabolizma olmasını sağlar. Koşu ve yürüyüş, vücuttaki karbonhidrat ve yağların yakılmasına yardımcı olur. Koşu ve yürüyüşlerin temposu, yapılacak sporun amacına uygun olmalıdır. Çarşıda gezer gibi yapılacak yürüyüşler ne kilo vermek, ne de sağlıklı yaşam için uygun değildir.”

Akşam saatlerinde yapılacak koşu ve yürüyüşlerin süresinin ise 30 dakikanın üzerinde olması gerektiğini anlatan Yrd. Doç. Dr. Karlı, sağlık amaçlı sporların doktor kontrolünde yapılmasında yarar olduğunu, kişinin kapasitesini zorlamadan spor yapması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious