Kiloya karşı ''akupunkturla merdiven yöntemi'

Kiloya karşı ''akupunkturla merdiven yöntemi'.14566
  • Giriş : 25.01.2008 / 22:57:00

Prof. Dr. Bilgihan, 'Kilo alımını 2 veya 3 aşamada verdiriyoruz. Merdivenin esası bu. Kişi kilosuna alışıyor.'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çağın hastalığı obezitenin tedavisinde yeni geliştirilen 'akupunkturla merdiven yöntemi', hem kilo vermeyi kolaylaştırıyor hem de verilen kilonun bir daha alınmamasına yardımcı oluyor.

Söz konusu yöntemle ilgili bilgi veren Gazi Üniversitesi Tıbbi Biyokimya ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Bilgihan, 30 kilo verecek kişinin haftada 1.5 kilo verecek şekilde 3 ayda 15 kiloyu üzerinden attığını belirterek, 'Yaklaşık 3 ay sonunda tedavisiz süreç başlıyor. Bu süreçte kilo korunuyor, vücut 15 kiloya alışıyor. Diğer 15 kiloyu da yine akupunktur tedavisiyle verdiriyoruz' dedi.

SPOR YAPMAK ŞART

Kulak ve vücut akupunkturu ile merdiven yönteminin hastalara haftada bir seans uygulandığını belirten Bilgihan, dirsek, el bileği, diz ve ayak bileği arasına, karın bölgesine iğneler yapıldığını ifade etti.

Yöntem zamana yayıldığı için kilo alımı da olmadığını vurgulayan Prof. Dr. Bilgihan, 'Kilo alımını 2 veya 3 aşamada verdiriyoruz. Merdivenin esası bu. Kişi kilosuna alışıyor. Vücut birden kilo kaybetmediği için kilo alımı da olmuyor. Akupunkturla merdiven yönteminin yanında sağlıklı beslenme ve spor şart'' açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious