Kim Cumhurbaşkanı olacak?

  • Giriş : 27.01.2007 / 00:00:00

AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik, parlamento ve milletle uyumu prensip edinmiş birisinin Cumhurbaşkanı olacağını bunun kendileri için yeterli olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Akpınar Kültür Merkezi'nde dün gece partisinin Bursa merkez Osmangazi ilçesinin Genişletilmiş Toplantısına katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik, Türkiye'nin sorunlarının Cumhurbaşkanlığı seçimine endekslendiğine dikkati çekti. Çelik, "AK Partililer olarak bizim hamaset yapmamız çok kolay. Eseriz gürleriz, istesek Bursa'yı değil, Türkiye'yi ayağa kaldırırız. Ama biz sorunları çözmek için işbaşına getirildik, büyütmek için değil. Onun için bizim her cümlemiz dikkatle söylenmesi gereken cümle olmalı. Her adımımız dikkatle atılması gereken adım olmalı. Eğer cumhurun temsilcisi, yani içimizden birisi, belki de Başbakan (Cumhurbaşkanı) olmayacak onu da ben size söyleyeyim. Başbakanın dünyasında Cumhurbaşkanlığı gibi birşey yok. Bunlar ayrı olaylar. Bunların 1 Nisan'a kadar konuşulmama durumu var. Ama ne olursa olsun oraya gelecek olan insan, parlementoyla uyumu, milletle uyumu prensip edinmiş, temsil edilmiş, tayin edilmiş birisi olmalı. Bu bizim için yeterlidir. O kişi Recep Tayyip Erdoğan olmuş ya da olmamış önemli değil. Mühim olan olan prensiplerin çalışması. O halkanın düzgün bir şekilde, milletin huzurunda kenetlenmiş olması önemli" diye konuştu.

AK Parti'nin milletin temsilcisi ve milletin özünden gelmesinin birilerini rahatsız ettiğini vurgulayan Faruk Çelik, "Bir Genelkurmay Başkanı, bir Cumhurbaşkanı, bir Başbakan yanyana oturup çay içerlerken bütün medya tarafından görüntülense, sohbet ederlerken, tebessüm ederlerken görüntülense; borsa da artar, faizler de düşer ve Türkiye genelinde moraller de düzelir. Bu kadar açık. Ama bu sağlanamıyor. Sorarım ben size bizden mi kaynaklanıyor. Hayır bizden kaynaklanmıyor. Bunları ne rahatsız ediyor, milletin temsilcisi olmak, milletin özünden gelmek rahatsız ediyor. İşte bu dönem kritik dönemdir. İşte bu dönemde senaryolar farklı farklı yazılacaktır." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious