Kim demiş turist yok diye!

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

Bakan Atilla Koç, "Antalya bomboş diyorlar. Evet günü birlik tesislerde sabahın beşinde fotoğraf çekerseniz tabi bomboş olur.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çeşitli inceleme ve açılışlar için memleketi Aydın'a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Koç, Aydın Ortak Girişimciler (AOG) A.Ş tarafından yaptırılan dünyanın modern dördüncü zeytin yağı rafineri ve prina tesislerinin temel atma törenine katıldı. Tesislerde, Türkiye'de ilk kez kanser rahatsızlığı ve kanserojen maddelerin giderilmesiyle ilgili çalışmalarda kullanılan üzüm çekirdeği yağı üretimi gerçekleştirilecek.

Fabrika yeri olarak belirlenen ASTİM Organize Sanayi Bölgesi alanında yapılan törende konuşan Bakan Atilla Koç, yapılan destek ve verilen fiyatların gayri ekonomik olduğunu bile bile bunları yapanların hala konuştuğunu söyledi. Bu insanların konuşuyor olmasının onların akıllarının tutulduğunun en büyük ispatı olduğunu iddia eden Koç, "Ama bize gelince bize hakaret ediyorlar. Siz hafıza kaybına uğrarsınız diyorlar. Özellikle benimle ilgili şeyleri gözden geçirin. Bazılarının utanma duygusunun bile ortadan kalktığını görünce fevkalade üzülüyorum. Antalya bomboş diyorlar. Evet günü birlik tesislerde sabahın beşinde fotoğraf çekerseniz tabi bomboş olur. Boş dedikleri gün Antalya'nın doluluk oranı yüzde 98. Şimdi ben ne diyeyim. Hala iddia ediyorlar ve hala birileri yazıyor. Tek bir şey var. Yav hafızası ve insanın aklı ile bu kadar alay edene belki insanlar ceza veremez ama mutlak adaletin sahibi Allah mutlaka ceza verir" ifadelerini kullandı.

Atilla Koç, tuğla fabrikasından pamuk yağı fabrikasına, alçı, süt ve kremit fabrikalarına kadar bir çok fabrikanın yapılmasında emeği olduğunu dile getirdi. Kendisinin bu konuda bir meselesi olduğundan bahseden Bakan Koç, "O meseleyi gelir gelmez turizmde de uygulamaya çalıştım. Mesela benim meselem niye fabrikalar bir senede 60 gün çalışır 70 gün çalışır. Fabrikaların yıl boyu çalışması ve yaz kış turizmin devam etmesi için elimizden geleni yapmalıyız" diye konuştu.

Güçbirliği A.Ş Başkan Yardımcısı Özcan Güven de, açılışta yaptığı konuşmada, şirketin 55 Aydınlı girişimci tarafından 25 Ocak 2005 tarihinde kurulduğunu söyledi. Güven, AOG modern zeytinyağı rafineri ve tesislerinin geçtiğimiz 3 ay içerisinde arazi ile yurt içi ve dışı makine alımlarını gerçekleştirdiğini ifade etti. Tesisler için yaklaşık olarak 6 milyon Euro'luk yatırım gerçekleştireceklerini belirten Güven, "Tesisimizde bir yıl içerisinde günlük 150 ton kapasite ile 150 gün zeytin yağı işleme işlemleri yapılacaktır. Ülkemizde bir ilk olarak yılda 60 gün çalışılarak yılda 2 bin ton üzüm çekirdeği yağı üretilecektir. Ayrıca tesislerimizde yıllık olarak 15 bin ton zeytin yağı ve bin 800 kilo gram prina yağı üretimi sağlanacaktır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious