Kimler geldi kimler geçti?

Kimler geldi kimler geçti? .26198
  • Giriş : 02.08.2007 / 08:46:00
  • Güncelleme : 02.08.2007 / 08:59:21

Türkiye son dönemde dünyaca ünlü yıldızların uğrak yeri oldu. İşte gelenler ve gelecek süprizler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye, son dönemde Jose Carreras, Bryan Ferry, Shakira, Natalie Cole ve Lionel Richie’nin de aralarında bulunduğu dünyaca ünlü yıldızların uğrak yeri oldu.
Dünyada büyük hayran kitlesine sahip olan Pink Martini, Mart ayında Türkiye’ye gelerek, çeşitli illerde konser verdi. Martini konserlerinde, samurayların aşk şarkılarından 1930’ların Küba müziğine, Fransızca şansonlardan Brezilya sokak
şarkılarına kadar pek çok şarkıyı sevenlerine seslendirdi.
Caz fusion müziğinin öncüsü Jean-Luc Ponty de Nisan ayında 24. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nde hayranlarıyla buluştu.
Ünlü müzisyen Georges Moustaki de Nisan ayı içinde hem Ankara’da hem de İstanbul’da sevenleriyle bir araya geldi.
Ünlü İspanyol tenor Jose Carreras, Haziran ayında Türkiye’ye gelerek, İstanbullu müzikseverlerle buluştu. Dünyadaki en önemli 3 tenordan biri kabul edilen Carreras, İstanbul Arena Konser ve Eğlence Merkezi’nde bir konser verdi.
Dünyaca ünlü şarkıcı Bryan Ferry de, 14. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda kendisi gibi dünyaca ünlü bir başka sanatçı Bob Dylan’ın şarkılarını yorumladığı bir konserde hayranlarıyla buluştu.
Ünlü sanatçı Dionne Warwick, Temmuz ayında İstanbul Arena Konser ve Eğlence Merkezi’nde konser verdi. Müzik dünyasında pek çok ilke imza atan Warwick, 1968 yılında "Do you know the way to san jose" adlı parçasıyla "En İyi Çağdaş Kadın Vokal" performansı dalında Grammy Ödülü’nü almıştı.

SHAKIRA İSTANBUL’DA
Latin Amerikalı ünlü pop şarkıcısı Shakira, Temmuz ayında Kuruçeşme Arena’da bir konser verdi. Shakira’ya konserinde müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.
Ünlü şarkıcı Natalie Cole da, aynı ay İstanbul’da hayranlarıyla biraraya geldi. İstanbul Arena’da sahneye çıkan Cole, yeni albümü "Leavin"den parçalar seslendirdi.
Dünyaca ünlü şarkıcı Lionel Richie de, Temmuz ayında İstanbul Arena’da hayranlarıyla buluşan sanatçılar arasında yer aldı. Lionel Richie konserinde, "Lady", "Endless Love" ve "Hello" gibi hit parçalarına yer verdi.

EYLÜL AYINDA GELECEKLER
1-2 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Rock’n Coke’un bu yılki
yıldızları The Smashing Pumpkins ve Franz Ferdinand olacak. Dünya çapında 50 milyondan fazla albüm satışıyla modern rockın en önemli figürlerinden biri olarak kabul edilen The Smashing Pumpkins üyelerinin yanı sıra garage-rock ve post-punk’ın önde gelen topluluklarından biri olan Franz Ferdinand’ın da üyeleri İstanbul’a gelecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious