Kimler kimleri şakaladı?

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Siyasetçisinden vatandaşına bugün herkes birbirini şakalamaya çalıştı. Kimi şakalandı, kimi hazırlıklıydı. İşte tüm yurttan 1 Nisan şakaları

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

GERÇEK İNDİRİMİ, ŞAKA SANDILAR

Yurt dışına gitmek üzere sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminaline gelen bazı yolcular, yurt dışına çıkış harcının 15 YTL’ye indirildiğini öğrenince önce bunu "1 Nisan şakası" olarak değerlendirdiler. Bu yolculara uygulama hakkında bilgi verilirken, konu hakkında bilgi sahibi olanlar uygulamayı "sevindirici" buldu.

TRABZON BASINI İŞ BAŞINDA...

Trabzon'da bölgesel yayın yapan ‘Günebakış' ile ‘Kuzey Ekspres' gazeteleri de Nisan nedeniyle şaka haberlere yer verdi.

‘Günebakış' gazetesi, 1'inci sayfada ‘CHP'den istifa eden Başkan, Sarıgül'e Gidiyor' manşetini kullandı. Haberde, “CHP Trabzon İl Başkanı Cafer Hazaroğlu ile kavga eden CHP'li Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, partisinden istifa ettiğini açıkladı'' denildi. Gazeteyi okuyanlar şaşırırken, gazete iç sayfadan verdiği haberin devamında, “Bugün günlerden 1 Nisan. Dünya insanlarının birbirleri ile şakalaştığı gün. Biz de haberimizde ismi geçenlerin hoşgörüsüne sığınarak böyle bir haber yaptık. Yüzünüzden tebessüm eksilmesin. Nice 1 Nisan’lara'' yazarak haberin tamamen bir hayal ürünü olduğunu belitti.

‘Kuzey Ekspres' gazetesi ise spor sayfasında ‘Albayrak dönemi bitti' başlığını kullandı. ‘Şok, Şok, Şok' ibaresiyle verilen haberde, Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın stat projesine gelen tepkiler üzerine istifa ettiği ve Teknik Direktör Ziya Doğan'ın istifa etmekten son anda vazgeçirildiği öne sürüldü. Haberin devamında ise, “Belki bu haberlere birileri sevinmişti ama..'' diye verilen üst başlığın altında Albayrak ve Doğan'ın görevinin başında olduğu belirtilerek, “Ekspres gazetesi olarak taraftarların nabzını ölçmek istedik ve bunu 1 Nisan şakası olarak yayınladık, tüm okurlarımızın 1 Nisan'ını kutluyoruz'' denildi.

Ayrıca, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu da, yazılı bir açıklama yaparak istifa ettiğini belirttikten yaklaşık bir saat sonra, istifasının 1 Nisan şakası olduğunu bildirdi.

Mollamehmetoğlu, istifa ettiğini belirttiği yazılı açıklamasında, istifasına gerekçe olarak, ''cemiyetin düzenlediği yarışma ve ödül dağıtımı nedeniyle kendilerine ağır ve haksız eleştiriler'' yapılmasını gösterdi. Yaklaşık bir saat sonra tekrar yazılı açıklama yapan Mollamehmetoğlu, ''İstifa açıklamam 1 Nisan şakasıydı'' dedi.

SİVEREKTE HEYECAN YAPAN HABER

Öte yandan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir internet sitesinin "Siverek il oldu" haberi, Sivereklileri heyecanlandırdı. Haberin "1 Nisan Şakası" olduğunun anlaşılması, vatandaşlarda hayal kırıklığı oluşturdu.

İlçede yayınlanan "www.siverekgenclik.com" adlı sitede bugün çıkan "Siverek il oldu" haberini okuyan bazı vatandaşların, bunu yakınlarıyla paylaşması üzerine haber kısa sürede ilçede duyuldu.

Yıllardır il olmak için mücadele veren Siverekliler, sitenin haberin "1 Nisan Şakası" olduğunu açıklaması üzerine hayal kırıklığına uğradılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious