Kimliği belirsiz cesetler internette

  • Giriş : 27.09.2006 / 00:00:00

Emniyet Genel Müdürlüğü, kimliğini tespit edilemeyen cesetlerin fotoğraflarını internet sitesinde yayınlayarak sahiplerini bulmaya çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Emniyet Genel Müdürlüğü sitesinin Asayiş Daire Başkanlığı bölümünde yer alan "Kimliği Belirsiz Cesetler" kısmında verilen bilgilere göre, 2006 yılının ilk 8 ayında 69 erkek, 15 kadın olmak üzere toplam 84 kişinin kimliğinin belirlenemediği belirtiliyor. Türkiye'nin 13 ilinde kimliği ve sahipleri belirlenemeyen, cinayete kurban gitmiş, intihar etmiş veya eceliyle ölmüş fotoğrafları çekilebilen cesetler sitede yayınlanıyor. En fazla kimliği belirsiz 52 ceset ile İstanbul'da bulunurken, İstanbul'u 9 ceset ile İzmir, 4 ceset ile Bursa izliyor.

Web sitesinde ayrıca, cesetlere ait fotoğraflara yer verilerek, ölü bulundukları sırada üzerlerinde bulunan elbiseler tek tek açıklanırken, fotoğraflara bakarak tanıyan kişilerin bildirebilecekleri telefon ve adresler de yer alıyor. Sitede, fotoğraflardan cesedi tanıyan kişilerin, 0312-428 81 40 nolu telefona faks çekebileceği belirtiliyor.

Siteyi ziyaret eden vatandaşlara, "Bu bölümde, ülke genelinde bulunmuş ve kimlikleri tespit edilememiş cesetlere ait bilgiler yer almaktadır. Ceset fotoğraflarının özellikle çocuklar tarafından izlenmemesi önemle rica olunur. Eğer 18 yaşından küçükseniz, lütfen bölümü kullanmayın. Tanıdığınız veya kimlik bilgileri hakkında bilgi sahibi olduğunuz ceset ile ilgili olarak lütfen bizi arayınız" uyarıcı bilgisinin de bulunması dikkat çekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious