Kimlik numaranla oy sandığını öğren!

Kimlik numaranla oy sandığını öğren!.13026
  • Giriş : 08.03.2009 / 20:27:00

Bilgisayar destekli e-kiosklar sayesinde seçmen nerede, hangi sandık ve sırada oy kullanabileceğini öğrenebilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Fatih'teki Historia alışveriş merkezinde düzenlenen tanıtım töreninde konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, AK Parti olarak teknolojiyi her seçim döneminde daha da geliştirerek kullandıklarını belirtti.

AK Parti olarak 29 Martta yapılacak yerel seçimler öncesinde teşkilat olarak bilgisayar destekli elektronik kioskları tasarladıklarını ifade eden Babuşcu, seçim dönemlerinde teknolojik imkanları en üst seviyede kullandıklarını kaydetti.

Kioskları kentteki 10 noktaya yerleştirdiklerini ifade eden Babuşcu, sadece kimlik numarası girilerek seçmenlerin nerede, hangi sandık ve sırada oy kullanabileceğini öğreneceklerini ve çıktı alabileceklerini anlattı.

Babuşcu, kioskların yanı sıra ''www.sandigimnerede.com'' adresinden de seçmenlerin bilgilerine ulaşabileceklerini ifade etti.

Babuşcu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kastederek, ''Bir plan çalışması, bir mamul olarak Ankara'da hazırlandı, İstanbul pazarına gönderildi. Bir il başkanı pazarlama müdürü olarak görevlendirildi. Ambalajını da bir akademisyen yaptı ama İstanbul piyasası bu mamulü tutmadı. Mamulün pazarlama teknikleri yenilenerek, cilalanarak tekrar piyasaya sürmeye çalışılıyor ama İstanbul bu konuda çok tecrübeli'' diye konuştu.

-''MAMUL GERİ İADE OLUNUR''-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti'nin yeni dönem adayı Kadir Topbaş da AK Parti olarak her zaman teknolojiyi hizmetlerinde kullandıklarını söyledi.

Topbaş, ''Babuşcu mamulden bahsetti. Bazı ürünler talep bulmasa ne olur? Geri iade olunur. İstanbul seçmeni bu mamulü geri de iade edebilir. Bu kararı İstanbullu verecek'' dedi.

Bir gazetecinin ''Kamuoyu yoklamalarında Kılıçdaroğlu ile aranızdaki fark kapanıyor. Ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna Topbaş, şu cevabı verdi:

''Bu tarz haberler hep olacak. 37 yıldır siyasetle uğraşıyorum. Birçok seçime katıldım. Kamuoyu yoklamaları yapılacak. Bu yoklamalarda fark kapandı denecek. Bunlar tamamen taktik. Biz bunları hep gördük. Vatandaşımız bunu hiçbir zaman kabullenmedi. Bugüne kadar bu tür manipülasyonlar tutmadı. Tutsaydı Başbakanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmazdı, Başbakan olmazdı. Bunlar tutmadığı halde bazı medya çevrelerinde bunlar yapılmaya çalışılıyor. Esas kamuoyu yoklaması 29 Martta ortaya çıkacak. Doğru olan budur.''

Topbaş, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü ve İslam aleminin Mevlid Kandili'ni kutladı.

Kadir Topbaş, konuşmasının ardından kimlik numarasını girerek seçmen bilgilerini çıktı olarak aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*