'Kimse beklentiye girmesin'

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

2. Ordu Komutanı Orgeneral Sarıışık: "Terör konusu mutlaka halledilecektir kimse bir beklenti içerisinde olmasın" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları sonrası Ege Ordu Komutanlığı görevine atanan 2. Ordu Komutanı Şükrü Sarıışık veda ziyaretlerini sürdürüyor. Malatya Valisi H. İbrahim Daşöz'ü makamında ziyaret eden Sarıışık, bölgeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sarıışık, gerek bünyelerindeki personelleriyle gerekse de çevre illerdeki komutanlarla 2. Ordu bölgesi içerisindeki durumu çeşitli vesilelerle ülke halkına duyurmaya çalıştıklarını belirtti.

Görev yaptıkları 2. Ordu bölgesinin çok zorlu bir bölge olduğuna dikkat çeken Sarıışık, ülkenin bir an önce sıkıntılarından kurtulmasını ve sorunlarına çözüm bulması gerektiğini bunun içinde kendilerinin ve diğer mülki makamları özverili bir şeklide çalıştıklarını kaydetti.

Son dönemlerde artan terör olaylarına değinin Sarıışık, bunların terör örgütünün gerçekleştirdiği rutin faaliyetler olduğunu terörle mücadelenin tüm Ordu komutanlıkları bünyesinde devam ettiğini bu konunun mutlaka üstesinde gelineceğini vurguladı.

Tunceli'de meydana gelen olayın ise kendilerinde büyük üzüntü doğurduğunu ifade eder Sarıışık, "Silahlı kuvvetlerimiz ve emniyet güçlerimiz görevlerinin başında bu mücadeleyi başarıyla sürdürüyor. Hükümetimizin de bu konuda arayışları var. Birlik ve beraberlik içerisinde bu meselenin halledilmesi gerekiyor. Bu konuda kararlıyız kimsenin şüphesi olmasın, mutlaka bu iş halledilecektir kimse bir beklenti içerisine girmesin." dedi.

Basın mensuplarının terör olaylarının artmasının ardından Kuzey Irak'a girilmesi konusundaki sorusuna ise Sarıışık, bu konunun siyasi bir konu olduğunu askerler dışındaki kişiler tarafından yorumlanması gerektiği şeklinde cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious