Kimse bize şantaj yapamaz!

  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hiçbir ülkenin Rusya'ya ile diyalogda “şantaj veya provokasyon dili” kullanmaması konusunda uyardığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özellikle Gürcistan'a ve üçüncü ülkelere seslendiğini belirten Putin, “Ben kimseye Rusya ile provokasyon veya şantaj diliyle konuşmasını tavsiye etmem” dedi.

Bu arada, Duma Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ile İlişkiler Komisyonu tarafından hazırlanan Gürcistan ile son olaylar konusundaki bildiri de milletvekillerine dağıtıldı.

Bildiride, bugün alınan kararda Gürcistan'ın Rusya karşıtı politikasına devam etmesi halinde Tiflis'e karşı ilave ekonomik ambargo uygulanabileceğine dikkat çekildi.

Duma'nın Gürcistan'ın Rusya ve demokrasi karşıtı davranışından büyük rahatsızlık duyduğu belirtilerek, Gürcistan'da muhaliflere baskı yapıldığı, insan hakları ve demokrasinin temel ilkelerinin ihlal edildiği ileri sürüldü.

Gürcistan'daki Rus Barış Gücüne ve askerlerine karşı provokatif faaliyetlerde bulunulduğu savunulan bildiride, Rus hükümeti ve Putin'in Gürcistan yönetiminin uyguladığı politikaya karşı yaptıkları açılamanın Duma tarafından desteklendiği vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious