Kimse bizi sokağa çekemeyecek!

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Rıdvan Yalçın, kendilerine yapılmak istenen bombalı saldırıları kınayarak, kesinlikle sokaklara inmeyeceklerini ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Ordu İl Başkanı Rıdvan Yalçın ve MHP Ordu Merkez İlçe Başkanı Naci Şanlıtürk Cihan muhabirine bombalı saldırı olaylarını değerlendirdi. Saat 15:30 sıralarında arkadaşlarının araması üzerine parti binasına geldiğini anlatan Rıdvan Yalçın, "Geldiğimde partideki idare amirimiz şüpheli bir şahsın geldiğini ve kimlik sormak istendiğinde de şahsın kaçtığını söyledi. Bunun üzerine arkadaşımız parti binasında arama yapmış. Amirimiz, yönetim kurulu toplantılarını yaptığımız odanın girişinde bulunan su saatinin üstüne şüpheli bir paket konulduğunu fark ediyor ve polisi arıyor. Polisin yaptığı incelemede paketin içinde tesir gücü çok yüksek bir bomba olduğu anlaşılıyor. Peşinden Ülkü Ocakları'nın elektrik sayaçlarının olduğu yerde bir patlama meydana geldi." açıklamasını yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi camiası olarak saldırıyı kınadıklarını belirten Rıdvan Yalçın, "Tek suçu vatanını, milletini, bayrağını sevmek olan bu masum insanlara yönelik bu menfur saldırıyı bütün camia adına nefretle kınadığımızı belirtmek istiyorum. Ülkücü hareket çok daha kötü günlerden, sınavlardan geçerek bugünlere geldi. Hiç kimsenin ülkemizde var olan huzuru bozmasına izin vemeyeceğiz. Bütün arkadaşlarımızı buradan ikaz etmek istiyorum. Genel Başkanımızın da sıkça ifade ettiği gibi ülkücüler bundan sonra sokaklarda değil, iktidarda olacak. Tahrikler karşımızda ne kadar fazlaşırsa fazlalaşsın ülkücü hareketin hedefi tek başına iktidardır. Bu hedefe doğru da bütün azmimizle yürüyoruz. Bütün arkadaşlarımızı sukünete davet ediyorum. Devlet görevlileri olayı soruşturuyorlar. Türkiye Cumhuriyeti büyüktür. Bu tür saldırıların altından gelecek güce sahiptir. İnşallah faillerinin en kısa zamanda yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını temenni ediyorum. Bütün camiamıza geçmiş olsun diliyorum." diye konuştu.

MHP Ordu Merkez İlçe Başkanı Naci Şanlıtürk, son zamanlarda ülkede ve özellikle bölgede bu tür provokatif eylemlerin arttığına dikkat çekti. Saldırıyı yapanların amacının belli olduğunu aktaran Naci Şanlıtürk, "Amacı, Türk milliyetçilerini ülkede bulunan terör odaklarına karşı bir taraf gibi göstermek, tahrik etmek, bu tahriklerin neticesinde ülkeyi bir iç savaş ortamına hazırlamak olan belli güç odakları, milliyetçi camiaya da böyle provokatif eylemlerde bulunabilmektedir. Geçmiştede parti binalarımıza bombalar konuldu. Bir takım provokatif eylemler yapıldı. Türk milliyetçileri olarak genel başkanımızın kesin talimatlarına uyarak herhangi bir ülke içindeki düzeni bozmaya yönelik güç odaklarına ve terör gruplarına karşı kendimiz kesinlik bir karşı mücadelede olmayacağız. Türk milliyetçilerinin yeri partileridir ve milliyetçiler kendilerini iktidara hazırlamaktadırlar. Ordu'daki partimize mensup insanları daha dikkatli olmaya davet ediyorum. Sokağa inip kesinlikle bir eylemde bulunmayacağız. Bulunan arkadaşlarımızın da bizim camiamız içinde barınamayacakalarını söylemek istiyorum." şeklinde konuştu.

Öte yandan, Ordu Vali Vekili Muhittin Varol, Ordu halkının paniğe kapılmamasını istedi. Gerekli tüm güvenlik önlemlerinin alındığını vurgulayan Varol, "Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Ankara'da bulunan Sayın Vali'miz yola çıktı ve Ordu'ya geliyor." açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious