'Kimse kapımı çalmadı' deyip intihar etti

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

Kocaeli'de emekli bir öğretmen yalnızlık ve ilgisizlikten intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Öğretmen, intihar sebebini yazdığı mektupla dile getirerek, özellikle kapısını çalıp hal hatır sormayan komşularına sitem etti.

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde ikamet eden emekli öğretmen Nurhan Turhan(56), 10 gün önce çok sayıda hap içerek intihar etti. Turhan'ın intiharı cesedin çevreye koku yayması üzerine fark edildi. Ceset kokusunu hisseden Turhan'ın komşuları polise haber verdi. Kapıyı kırıp içeri giren ekipler, bozulmuş bir cesetle karşılaştı. Turhan'ın cesedi morga kaldırılırken, geride bıraktığı duygu yüklü mektup göze çarptı.

Turan, bıraktığı mektupta önce ablasına, sonra komşularına ve en son da yetkililere sitemde bulunuyor. Mektupta kimsenin kendisi ile ilgilenmediğinden bahseden Turan, intihar etmeden önce son satırlarını şöyle yazmış: "Abla beni burada yalnız bıraktın. Hiç ilgilenmedin. Bir tane komşum iyi miyim kötü müyüm, aç mıyım açıkta mıyım diye sormadı. Kimse gelip kapımı çalmadı. Borçlarım yüzünden elektriğim suyum kesildi. Kimse gelip hiçbir şeye ihtiyacın var mı demedi. Biz öğretmenlere yaşanacak ücret vermiyorlar. Elektrik, su ve kiramı ödeyemedim. Kredi kartı borcumu da ödeyemedim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious