Kimse Yok mu? 'Biz varız!'

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Kimse Yok mu Derneği’nin yardım tırları Lübnan’a doğru yola çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya’da bir un fabrikasından satın alınan unlar İstanbul’dan gelecek gıda yüklü üç tırla birlikte Ürdün’e sığınan Filistinli ve Lübnanlı savaş mağdurlarına ulaştırılacak.

Filistin’de ve Lübnan’da yaşananların insanlık dramı olduğunu ifade eden Kimse Yokmu Derneği Lojistik Müdürü Ahmet Tan, yapılan yardımlarla savaş mağduru Müslümanların yaralarını sarmaya çalıştıklarını söyledi. Konya’dan alınan unların İstanbul’dan gelecek gıda maddeleriyle birlikte Ürdün’e ulaştıracaklarını kaydeden Tan, yardımların Amman şehrindeki kamplarda yaşayan Müslümanlara dağıtılacağını duyurdu.

Kimye Yok mu Derneği olarak yardımlarının devamının geleceğini açıklayan Tan, "Türk milletinden aldığımız bu yardımları savaştan kaçan Müslümanlara ulaştırmaya çalışıyoruz. Şimdilik Konya’dan alınan 200 ton unu 10 TIR olarak bu bölgeye gönderiyoruz. Lübanda ve filistinde yaşanan bir insanlık dramıdır. Hiç bir ülkenin başına gelmesini temenni etmediğimiz bir olaydır. Dünyanın gözü önünde böyle bir vahşet yaşanıyor. Bu yaşananları Birleşmiş Milletler kınama cesareti bile gösteremiyor. İsrail bu topraklar üzerinde istediği gibi at oynatıyor ve Müslüman kanı döküyor. Bundan da Tük milleti olarak büyük bir elem duyuyoruz. İnşallah bu zulüm en kısa zamanda sona erer. Biz bunu temenni ediyoruz. Biz türk milleti olarak bu Müslüman kardeşlerimize yardımı yapacağız. Kimse Yok mu Derneği de vadandaşlarımızdan aldığı bu yardımları oralara ulaştırmaya devam edecek." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious