Kimse Yok mu'dan 1 milyom 800 bin kişiye bayram sevinci

Kimse Yok mu'dan 1 milyom 800 bin kişiye bayram sevinci.12781
  • Giriş : 11.10.2007 / 16:54:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 03:11:54

Kimse Yok Mu Derneği, 2007 yılının Ramazan ayına, büyük bir coşkuyla hazırlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

 "Bu Fotoğrafı Hatırladınız Mı?" sloganıyla hafızaları tazeleyen dernek, geçtiğimiz Ramazan iftar çadırlarından derlenen fotoğrafları hatırlatıp, "Bu Ramazan, yine sizi bekliyorlar" diyerek Ramazan'a merhaba dedi.
Geçtiğimiz yıl 6 ayrı ülkede (Pakistan, Endonezya, Filipiner, Lübnan, Etiyopya ve Kenya.) 10 adet, Türkiye'de ise 7 adet iftar çadırı kuran Kimse Yok Mu Derneği, bu yıl çadırların ve kumanya yardımlarının sayısını katlayarak arttırdı. 1 milyon 800 bin kişiye ulaşmayı hedefleyen dernek başkanı Mehmet Özkara, Türk halkının sağduyulu yaklaşımı ile bu hedefi tutturduklarını kaydetti.

Kimse Yok Mu Derneği, 1 milyon 800 bin kişiye iftar ve gıda kumanyası verildi
Bu Ramazan, Türkiye'de 22 şubesinin bulunduğu illerde, dünyada ise 11 ülkede iftar veren Kimse Yok Mu Derneği, Türkiyede ve yurt dışında toplam 1milyon 800 bin kişiye ulaştı. Her gün sıcak yemek servisi yapan iftar çadırları, yardımlaşma duygularını körüklediği kadar, kardeşlik ve sevgi bağlarını da güçlendirdi. Derneğin kurduğu çadırlarda iftar eden ihtiyaç sahipleri ve misafirler, bağışta bulunan herkese teşekkür etti. Derneğin, Türkiye'de iftar çadırları kurduğu iller şöyle: İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Mersin, Erzurum, Konya, Ufra, Antep, Trabzon, Samsun, İzmit, Sakarya, Bursa, Denizli, Maraş, Elazığ, Antalya, Balıkesir, Afyon, Adana, Kayseri.

11 ülkede bayram sevinci
Kimse Yok Mu Derneği'nin iftar çadırı kurup gıda yardımı yaptığı ülkelerde yaşayan Müslümanlar, yardımların kendilerini çok mutlu ettiğini, ancak en büyük sevincin Türkiye'den gelen kardeşleri tarafından hatırlanmak olduğunu vurguladı. Derneğin yurdışında iftar çadırı kurduğu ve gıda kumanyası dağıttığı ülkeler şöyle: Moğolistan, Pakistan, Sri Lanka, Endonezya, Lübnan, Sudan, Afganistan, Kenya, Etiyopya ve Filipinler.
Bir kişinin iftar bedelini 5 YTL, bir aileye bir ay yetecek gıda kumanyası bedelini ise 50 YTL olarak belirleyen dernek, hayırseverlerin zekat ve fitrelerini de mağdurlara ulaştırdı.

Başbakan Erdoğan'dan Kimse Yok Mu'ya teşekkür
AK Pati İstanbul İl Başkanlığı tarafından 6 Ekim 2007 tarihinde, Lütfi Kırlar Kogre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen iftar yemeğinde , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kimse Yok Mu Derneği'ne Ramazan ayı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Lütfi Kırlar Kogre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen iftar programına, bakanlar, yabancı ülkelerin büyükelçileri, konsoloslar, işadamları, basın mensupları, siyasetçiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, dini cemaat liderleri, üniversite rektörleri ve sanatçıların katıldığı programa Kimse Yok Mu Derneği'ni temsilen Basın Danışmanı İsmail Kılınç ve Emin Çalhanoğlu katıldı.
Programda Başbakan Erdoğan'a, Kimse Yok Mu Derneği'ni Basın Danışmanı İsmail Kılınç derneğin 2007 Ramazan faaliyetlerini anlattı ve derneğin çalışmaları hakkında bilgiler içeren bir dosya sundu.. Kılınç; “Sayın Başbakanım! Kimse Yok Mu Derneği olarak, 2007 yılında Türkiye'de ve Dünya üzerinde 1 milyon 800 bin ihtiyaç sahibi, yoksul kişiye iftar ve gıda kumanyası verdik. Milli gelir arttı. Yoksulların, fakirleri yüzü güldü. Yoksulların, fakirlerin duaları Sizin üzerinizde.” dedi.
Başbakan Erdoğan, Kimse Yok Mu Derneği'ne 2007 Ramazan ayı çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini vurgulayarak; “ Kimse Yok Mu Derneği olarak yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Allah razı oldun” dedi.
Ayrıca Başbakan Erdoğan, iftar programında yaptığı konuşmada bu yıl kişi başına milli gelirin 7 bin doları yakalayacağı müjdesini verdi. Erdoğan, göreve geldiklerinde kişi başına düşen milli gelirin 2500 dolar olduğuna dikkat çekerek; “Hedef, 2013 yılında kişi başına düşen milli gelirin 10 bin dolar olduğu bir ülke. Şu andaki gelişmeler orayı kesinlikle yakalayacağımızı gösteriyor'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious