'Kimseden korkum yok!'

  • Giriş : 18.02.2006 / 00:00:00

Uğradığı bıçaklı saldırı sonucu üç yerinden bıçaklanan İzmir'in Menemen ilçesi Asarlık Belediye Başkanı Alaaddin Aksak'ın, ameliyattan sonra hayati tehlikesi bulunmadığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başkanı hastanede dün Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal ve Menemen Kaymakamı Mustafa Ergün ziyaret etmişti.
AK Parti Menemen İlçe Başkanı İdris Akkoyun, ilçede asayiş problemi olduğunu defalarca yetkililere ilettiğini belirterek, "Bizzat sayın valimizle bu konuları görüştük ve acilen önlem alınmasını talep ettik. Menemen'de olaysız gün geçmiyor. Hırsızlık, adam yaralama, öldürme olayları arttı. Bunların halledilmesi için önlemler alınmasını istedik fakat hiçbir ciddi çalışma yapılmıyor. Durum böyle olunca da bir belediye başkanı, güpegündüz üç yerinden bıçaklanıyor. Menemen halkı böyle giderse geceleri sokaklara çıkamaz hale gelecek." dedi.

Başkan Alaaddin Aksak ise, "Kimseyle şahsi bir problemim yok ve olamaz da. Orada bir kavgayı ayırırken ben de bıçaklandım. Bu göreve gelirken, kelle koltukta gezdiğimi söylemiştim. Bu tip olaylar olabilir, kimseden korkum yok. Görevim başındayım." diye konuştu.

Bu arada dün bıçaklanmadan sonra olay çıkmaması için hastane önünde Aksak'ın taraftarlarının çoğalması üzerine Menemen Kaymakamı Mustafa Ergün, vatandaşlara hitaben, "Sakin olun, endişe edilecek bir durum yok. Olayları büyütmenin hiçbir anlamı olmaz. Burada toplanmanıza da gerek yok. Şimdi evlerinize gidin." diyerek kalabalığın dağılmasını istemişti. Olayla ilgili 2 zanlı gözaltına alınırken, bir kişinin ise yakalanmasına çalışılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious