Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız!

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu yapılan çete operasyonlarına kim bulaşırsa bulaşsın gerekenin yapılacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde bulunan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun İç İşleri Bakanlığı'na devredilmesinden sonra polis koleji yapılmasının gündeme gelmesi nedeniyle okulda incelemelerde bulunmak için Çatalzeytin ilçesine geldi.

Bakan Aksu, son günlerdeki çete operasyonları ile ilgili sorularla karşılaştı. Ancak Bakan Aksu son gelişmelerle ilgili soruları cevaplamayacağını söyledi. Bakan Aksu, bir gazetecinin, polisin son günlerde yaptığı operasyonlarda zanlı olarak bazı güvenlik güçlerinin de yer almasını nasıl değerlendiriyorsunuz şeklindeki bir sorusuna şöyle cevap verdi:

"İyiya işte, işin güzel tarafı da bu zaten, biz herkesin üzerine gidiyoruz. Kendi mensubumuzda o pisliğin içindeyse onun da üzerine gidiyoruz. Gereken tüm yasal işlemi yapıyoruz. Yargı da üzerine düşeni yapıyor. Bu pisliğe bulaşan güvenlik güçleri varsa gerekli soruşturmadan sonra ihracını da yaparız. Yolsuzlukta mücadele etmekte hiç taviz vermeden hiç kimsenin gözünün yaşına bakmadan, kim bu pisliğe bulaşmışsa, kim bu pisliğin içinde yer almışsa gözünün yaşına bakmayız. Bu pisliğin içinde olan herkes için gereken yapılacaktır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious