Kimsenin yapamadığını DTP yaptı!

Kimsenin yapamadığını DTP yaptı!.5516
  • Giriş : 06.11.2007 / 13:53:00

DTP'li vekilin askerlerin kurtulmasıyla ilgili açıklamaları tanıdık geldi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP Grup Başkanvekili ve Van Milletvekili Fatma Kurtulan’ın, eşinin PKK üyesi olduğu ve Kuzey Irak'ta bulunduğu yolundaki haberlere DTP'li milletvekilleri tepki gösterdi.

DTP'li Kurtulan, eşiyle ilgili sorularla karşılaşmamak için grup toplantı salonuna milletvekili arkadaşlarının ablukası altında girdi. Eşiyle ilgili iddialara yönelik soruları yanıtlamayan Kurtalan, sessiz kalmaya tercih etti.

Ancak sorulara milletvekili arkadaşları yanıt verdi. Bir gazetecinin, “Eşiniz şu anda dağda mı?” sorusuna sinirlenen Hakkari Milletvekili Hamit Geylani, “İnsanların özel konumlarıyla ilgili soru sorma hakkınız yok. Bu yanlıştır, etik değildir” diye tepki gösterdi. Diyarbakır Milletvekili Gülten Kışanak ise “Bu tarz doğru değil” dedi.

KİMSENİN YAPAMADIĞI YAPILDI

Bu arada, DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal gazetecilerin soruları üzerine, 8 erin serbest bırakılmasına ilişkin düşüncelerini açıkladı. Birdal, “Kimsenin yapamadığını arkadaşlar yapmıştır. İnsani boyutuyla yapılmıştır. En iyi Kürt ölü Kürttür diye bir laf vardır. Şimdi en iyi asker ölü asker mi demek lazım” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious