Kimsesizlerin kimsesiydi, şimdi ise sevgilinin yanında

Kimsesizlerin kimsesiydi, şimdi ise sevgilinin yanında.59732
  • Giriş : 06.01.2008 / 04:38:00
  • Güncelleme : 06.01.2008 / 00:51:29

Muhtaç insanların yardımına koştu; annesiyle bayramlaşamadan hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kurban Bayramı'nda Kimse Yok Mu Derneği'nin gönüllüsü olarak Hakkâri'ye giden ve dönüş yolunda geçirdiği Trafik Kazası sonucu ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede 14 gün sonra hayatını kaybeden Kahramanmaraşlı işadamı Mehmet Zülkadiroğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Annesi ile bayramlaşmadan muhtaç insanların yardımına koşan hayırsever işadamının cenaze töreninde hüzün ve gözyaşı hakimdi.


Mehmet Zülkadiroğlu, Kimse Yok Mu Derneği'nin Kurban Bayramı'nda başlattığı seferberliğe katılmış ve kimsesizlere yardıma giden kafilenin başını çekmişti. Kafileyi taşıyan araç, dönüşte, Hakkâri-Van Karayolu'ndaki Jandarma Kontrol Noktası'nda kaygan zeminde yoldan çıkarak devrilmişti. Kazada ön camdan fırlayan ve beyin kanaması geçiren Mehmet Zülkadiroğlu, Van Yüzüncü Yıl Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi altına alınmıştı. 14 gün boyunca yaşam mücadelesi veren Zülkadiroğlu, cuma günü sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Mehmet Zülkadiroğlu'nun cenazesi havayoluyla memleketi Kahramanmaraş'a getirildi. Zülkadiroğlu için Ulu Camii'nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazına binlerce kişi katıldı. Hakkari, Van, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, İzmir ve İstanbul'dan da sevenlerinin katıldığı törendeki kalabalık cami avlusuna sığmadı.

Cenaze namazını kıldıran eğitimci Rüstem Çetinkaya, namaz kıldırdığı esnada gözyaşlarına hakim olamadı. Hayatıyla ve yaşayışıyla Zülkadiroğlu'nun geride kalanlara ciddi bir mesaj verdiğini söyleyen Çetinkaya, "Biz Rabbi'ni memnun etme adına yaptıklarına, gayretlerine şahidiz." diyerek, cenaze için toplanan kalabalıktan helallik istedi.

Kılınan cenaze namazının ardından Mehmet Zülkadiroğlu'nun naşı Şeyh Adil Mezarlığı'na kadar omuzlarda taşınarak, burada son yolculuğuna uğurlandı.

MEHMET ZÜLKADİROĞLU İÇİN NE DEDİLER?

Hakkarili işadamı Ömer Çatal: "Bayramda çok hoş bir karşılaşmamız oldu. Hakkari'yi böyle beklemediğini ve bundan sonra ikinci memleketinin Hakkari olacağını söyledi. Bundan sonra da şehrimize sürekli geleceğini söyledi. Biz de onun ziyaretine gelecektik ama cenazesine geldik. Böyle olmasını istemezdik. Allah rahmet eylesin."

Hakkari İşadamları Derneği Başkanı Sadi Korkmaz: "Memleketimize fakir insanlara şefkat elini uzatmak için gelmişti. Kahramanmaraş ekibi olarak çok güzel işlere imza attılar. Allah ondan razı olsun."

Kimse Yok mu Derneği Genel Başkanı Mehmet Özkara: Mehmet Zülkadiroğlu, yaşadığı müddetçe toplum tarafından sevilen, sevgi gören ve toplum adına yaptığı faydalı işlerden dolayı takdir gören insan. Hakikaten dolu dolu bir hayat yaşadı. En son Kurban Bayramı'nda bayram sevincini coşkusunu muhtaç insanlarla geçirmek adına Doğu'ya gitti. En büyük tesellimiz hayatını toplumun her kesimine adamış, ülkesi için güzel çalışmalar bırakmış olması. Böyle değerli bir insanı kaybettiğimizden dolayı üzüntü içindeyiz. Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyoruz."

Kimse Yok mu Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Osman Altunköprü: Mehmet Zülkadiroğlu kardeşimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Gerçekten gönül insanıydı. Gönülleri kazanma adına bayramda ailesini, arkadaşlarını bırakarak fakir insanları sevindirmek adına soğuk havada yüzlerce kilometre uzaklıktaki Hakkari'ye gitti. Kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. Kahramanmaraş bir gönül insanını kaybetmiştir. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz."

Kahramanmaraşlı işadamı Sıddık Kesim: Hakkari'ye yardım maksadıyla gitti. 25 yıldır bizlere fakir insanlara, ihtiyaç sahiplerine çok büyük yardımlarda bulunmuş bir kardeşimiz. Allah'ın rahmetine kavuştu."

Kimse Yok Mu Gönüllüsü Mustafa Timurbanga: "Hakkari'de beraberdik. Kendisini 20 yıldır tanıyorum. 20 yıldır aynı heyecanla koşturuyordu. Bayramın ikinci günü ailesini çocuklarını buralarda bırakarak, 'Oradaki insanlara acaba sahip çıkabilir miyiz' coşkusu ve heyecanıyla beraber yola çıktık. O heyecanı bize rehber olarak gösterdi. Başımız sağ olsun."

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz: "Değerli kardeşimiz Mehmet Beyi Hakk'a hizmet ederken uğurladık. O güzel yaşadı. Otuz yıldır kardeşimdi. Cenab-ı Hak'tan kendisine rahmet diliyoruz. Ailesine sabr-ı cemil, bütün sevenlerine de başsağlığı diliyoruz. Allah bu gibi insanların sayılarını artırsın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious