Kimyasallardan rahatsız olanlara bitkisel çözüm!

Kimyasallardan rahatsız olanlara bitkisel çözüm!.9552
  • Giriş : 30.01.2009 / 11:24:00

Sedef, egzema, dermatit, mantar enfeksiyonları ve en basit haliyle kepek gibi birçok cilt rahatsızlığından mağdur oluyorsanız, kimyasalar ürünler sizi rahatsız ediyorsa bu ürün tam da sizin için!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cildimiz geçici stres ve yorgunluk dönemlerinde olabildiği gibi bazen yaşam boyu sürebilecek kronik problemlerle de karşılaşabiliyor. Cilt problemlerinin kaynağı ve nedeni tam olarak bilinemediğinde ya da bunların ortadan kaldırılması mümkün olmadığında teşhis konulabilse bile tedavi alternatifleri hastalığı ortadan kaldırmaktan ziyade yalnızca hastalıktan kaynaklanan belirtilerin giderilmesine yönelik “ semptomatik “ tabir ettiğimiz tedaviler olabiliyor.

Sedef, egzema, dermatit, mantar enfeksiyonları ve en basit haliyle kepek gibi birçok cilt rahatsızlığında bizlere sıkıntı veren hem kozmetik, hem de psikolojik problemlere neden olabilen ortak fiziksel şikayetler olarak pullanma, kepeklenme, kızarıklık, kaşıntı, yanma ve çatlakları sayabiliriz. Sedef, egzema ve dermatit gibi cilt hastalıkları toplumun % 1 ila 3' ünü etkilemektedir. Hatta, ABD ve Avrupa'da yapılan son araştırmalarda atipik egzama hastalığının görülme sıklığının çocuk ve öğrencilerde yüzde 20'ye ulaştığı kaydedilmiştir.

Bu tip rahatsızlıklar, nedenleri tam olarak bilinmese bile bağışıklık sistemimizle ilişiklendirildiğinden hastalığın gelişmiş ülkelerde daha fazla görülmesi aslında tesadüf değildir. Çocuklar, artık neredeyse steril ortamlarda büyümekte ve bu nedenlerle doğal bağışıklık sistemleri zayıflamakta ya da gelişememektedir. Örneğin, medeniyet hastalığı haline gelmiş egzama vücutta genetik olarak da bulunduğu takdirde gelişmiş ülkelerde daha fazla ortaya çıkıyor.

Bu tip cilt problemleri, mantar haricinde, bulaşıcı olmadıkları halde fiziksel görünümde bozukluklara neden olduklarından kişilerin sosyal ve psikolojik sorunlar yaşamasına yol açmaktadır. Bu psikolojik sorunlar da aslında cilt problemlerini tetikleyen en önemli faktörlerden olduğundan hastalar gittikçe bir kısır döngü içine girmektedirler. Sonuç olarak, hastaların yaşam kalitelerinde düşüş görülmektedir.

Bu gibi şikayetlerin giderilmesi için kullanılan ilaçlar genellikle katran ve kortizon içeren ürünlerdir. Uzun süreli kullanımları açısından değerlendirildiklerinde, hastaların bu tip tedavilere uyum süreçlerinde problem yaşayabildikleri görülmektedir. Bu nedenle, son yıllarda, kronik problemler yaşayan kişilerde sürekli kullanımları belirgin riskler taşımayan, daha az yan etki potansiyeline sahip bitkisel tedavi alternatifleri giderek popülarite kazanmaktadır.

SEDEFIX, bu alanda Türkiye' de 6 yıllık Ar- Ge faaliyetleri sonucunda geliştirilmiş “ ilk hazır bitkisel kozmetik ürün “ dür. Omega yağ asitleri ve bitkisel ekstreler içeren özel formülüyle SEDEFIX ŞAMPUAN ve SEDEFIX LOSYON yepyeni bir seçenektir. SEDEFIX, dermatoloji, eczacılığın branşlarından olan farmakognazi, farmasötik teknolojinin alt birimlerinden kozmetoloji ve biyoloji gibi bilim dallarında profesör, doçent ya da uzmanlık vasıflarına sahip birçok değerli kişinin gözetim ve danışmanlığı altında geliştirilmiş ve üretilmiştir. Bu yönüyle, herbalist mantığıyla hastaların istekleri doğrultusunda anlık olarak ve tekrar tekrar hazırlanan bu yüzden her zaman farklı içerik ve kaliteye sahip olmaları nedeniyle bir standardizasyonun yakalanamadığı ürünlerden ayrılmaktadır.

İçeriğindeki omega yağ asitleri, vitaminler ( B kompleks: B1, B2, B3, B6, B12, folik asit; A, C ve E vitamini ) ve mineraller ( kalsiyum, fosfor, demir, sodyum, potasyum, çinko ) ile cildinizi besler ve sağlıklı bir şekilde yeniden yapılanmasına destek verir. Aynı zamanda normal bir cilt bakım ürününden beklenen nemlendirme ve bakım özelliklerine de sahiptir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*