Kimyevi madde deposunda yangın

Kimyevi madde deposunda yangın.10759
  • Giriş : 23.06.2009 / 11:12:00

Bursa Mustafakemalpaşa'da bir kimyevi madde deposunda çıkan yangında, depodaki malzemeler ile kimyevi madde yüklü 5 kamyon kullanılamaz hale geldi. Yangın güçlükle söndürülebildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Şahin ve Ahmet Aydın'a ait kimyevi madde deposunda sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Depoyu açmaya gelen işçiler tarafından fark edilen yangına, Mustafakemalpaşa Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti. Zaman zaman depo içinde patlamalara da neden olan yangın, itfaiye ekiplerince güçlükle söndürüldü.

Depodaki malzemeler ile kimyevi madde yüklü 5 kamyonun kullanılamaz hale geldiği yangınla ilgili hasar tespit çalışmasına başlandı.

İşçilerinin durumu bildirmelerinin ardından kardeşi Ahmet Aydın ile birlikte olay yerine gelerek söndürme çalışmalarını izleyen Şahin Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangının çıkış nedeninin henüz belirlenemediğini kaydetti.

Depoda yaklaşık 50 ton boya ile depo içinde bulunan 5 kamyonun tamamen yandığını ifade eden Aydın, maddi zararın çok büyük olduğunu vurguladı.

Yangınla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*