Kına gecesi kana bulandı

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Aydın'ın Söke İlçesi'nde dün gece yapılan kına gecesinde gençler arasında laf atma nedeniyle başlayan tartışma, kavgaya dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Söke'de büyük üzüntü yaratan olay dün gece yaşandı. Cumhuriyet Mahallesi, Aydın Sokak, 2 numaradaki evde oturan Ekrem Eser'in kızı Hülya Eser ile Malatyalı damat adayı Fuat Boz'un düğün töreni öncesi, kız evi önünde kına gecesi düzenlendi. Neşeli başlayan kına gecesinde, Malatya'dan Söke'ye gelen damadın yakınlarıyla, mahallenin gençleri arasında gerginlik yaşandı. Somut bir nedeni olmayan, ancak iki grubun birbirilerine ters bakması, laf atmasıyla başlayan kavgaya diğer davetliler de karışınca ortalık bir anda savaş alanına döndü.

Çıkan arbedede önce Yavuz Yıldız bıçaklandı. Olayı duyan ağabeyi Bülent Yıldız ve arkadaşı Ferdi Kızıl, olayın çıktığı yere giderek kavgayı yatıştırmak istedi. Ancak daha da alevlenen kavgada ilçede market işleten evli ve iki çocuk babası Bülent Yıldız ile bir şirkette çalışan Ferdi Kızıl da bıçak darbeleriyle ağır yaralandı. Yıldız ve Kızıl, hastanaye kaldırılmak istenirken yolda yaşamlarını yitirdi.

Yaralan Yavuz Yıldız ve Remziye Boz, Söke Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayla ilgili 10 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

Kavgada yaşamlarını yitiren Bülent Yıldız ve Ferdi Kızıl'ın cenazeleri bugün Savuca Beldesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

İDDİALAR DEĞERLENDİRİLİYOR

Söke'de kanlı kına gecesiyle ilgili soruşturma sürerken, Emniyet yetkilileri, “Eğlenceler sırasında bir siyasi partinin bayrağının açıldığı, kavganın bu yüzden çıktığı iddiaları var. Kavga siyasi bir olay değil. Kavganın şişe atma, bardak atma, sarhoşluk, laf atma, ters bakma gibi nedenlerle çıktığı üzerinde duruluyor. Tüm iddiaları araştırıyoruz. Soruşturma sürüyor” dedi. Yetkililer, yörede özellikle alkollü kişilerden ve sataşmalardan kaynaklanan olaylar nedeniyle düğünlerde sıklıkla kavga çıktığını da belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious