Kına gecesi kana bulandı

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

İzmir'in Buca ilçesinde, kına gecesinde çıkan tartışmada 2 kişi bıçaklanarak öldürüldü, 4 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu sırada, bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışmada aynı sokakta market işleten
Osman Nuri Akdeniz'in (45) oğlu Harun Akdeniz dövüldü. Olayı duyan baba Osman
Nuri Akdeniz, yanına kardeşi Fevzi Akdeniz ile akrabaları Halil Aydoğan
ve Abdulgani Doğan'ı alarak olay yerine geldi. Market sahibi Osman Nuri Akdeniz ile damat Hüseyin Göktepe'nin emekli polis babası Süleyman Göktepe'yle (46)tartıştı. Kavgaya dönüşen olayda Osman Nuri Akdeniz çeşitli yerlerinden, emekli polis Süleyman Göktepe
göğsünden, Fevzi Akdeniz belinden, Halil Aydoğan ile Abdulgani Doğan ise kollarından bıçaklandı.
Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan emekli polis Süleyman Göktepe ile market sahibi Osman Nuri Akdeniz, kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti . Fevzi Akdeniz ile Abdulgani Doğan aynı hastanede gözlem altına alındı.
Yaralılardan Halil Aydoğan ise ilk tedavisinden sonra Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek genel cerrahi servisinde gözlem altına alındı. Yaralıların hayati
tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. Olay sırasında
darp edilen market sahibinin oğlu Harun Akdeniz'in tedavisinin ise ayakta yapıldığı belirtildi.
Kavga nedeniyle kına eğlencesi yasa dönüşürken, gerginliğin tırmanması üzerine Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler bölgede güvenlik önlemleri aldı. Buca Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de ölen ve yaralananların yakınlarının herhangi bir taşkınlık yapmaması için güvenlik güçleri tarafından önlem alındı.

Olayla ilgili olarak 8 kişiyi gözaltına alan polisin, kavgaya karışanları ve bıçakları kullananları tespit etmeye çalıştığı bildirildi.
Kına gecesi kayınpederi öldürülen gelin adayı Birsen Çok başarılı, ”kendisine kına yakıldığını ve yüzü örtülü olduğu için olayı görmediğini, ortalığın biranda karıştığını” söyledi.
Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious