Kına gecesinde maganda kurşunu

  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

Denizli'de teyzeoğlusunun kına gecesine giden bir kişi, maganda kurşunu yüzünden hayatından oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Birçok davetlinin biraraya geldiği kına gecesinde, ilerleyen saatlerde silahlar atılmaya başladı. Damat İbrahim Çal'ın teyzesinin oğlu Hasan Özarı (30) ve yanındaki bazı kişiler de halk arasında "gubur" olarak adlandırılan tek atımlık tüfek ile havaya ateş açıyordu. Bu sırada Özarı'nın tüfeği tutukluk yaptı. Tüfeğinin arızasını gidermek için uğraşan Özarı'nın yanına H.E (22) isimli bir genç de gelerek silah atmak istedi. Tek atımlık tüfeğini havaya kaldırarak ilk atışını yapan H.E, ikinci kez tüfeğini doldurdu. H.E, tüfeğini ikinci kez havaya kaldırırken silah birden ateş aldı. Silahdan çıkan mermi hemen önünde duran Hasan Özarı'nın ensesinden girerek başının ön kısmından çıktı. Kanlar içinde yere yığılan Özarı, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Çivril Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Özarı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olay yerinde inceleme yapan jandarma ekipleri çok sayıda boş kovan buldu.

Hasan Özarı'yı vurduğu ileri sürülen H.E, jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Düğünde çekilen kamera görüntülerine el konularak incelemeye başlatıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenilen Hasan Özarı'nın Baklan Sulama Birliği'nde işçi olarak çalıştığı öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kıralan Belediye Başkanı Muhammet Kılıçaslan, sevincin silah yerine başka türlü ifade edilmesi gerektiğini belirterek, "Türk toplumunun yapısında düğünlerde silah atma alışkanlığı var. Aslında adetlerimiz arasında düğünlerde silah atma yok. Ama buna bir türlü engel olunamıyor. Genç bir çocuğumuzu kaybettik. Vatandaşlarımızın bundan sonraki düğünlerde hayatını kaybetmemesini ve annelerin ağlamamasını diliyoruz." dedi.

Düğünlerde atılan silahın kimseye yarar getirmediğine vurgu yapan Kılıçaslan, "Jandarma Karakol komutanımızla ortak hareket ederek düğün sahiplerine silah atmayın uyarısı yapıyoruz ama bunlar tutulmuyor. Burada topluma büyük görev düşüyor. 'Neşe ve sevincimizi silahla ifade ediyoruz' deniliyor ama bu yanlış. Sevinçleri başka türlü yansıtmalıyız. Düğüne kan bulaştığı zaman iyi olmuyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious