’Kınayı getir anne’

  • Giriş : 09.07.2006 / 00:00:00

Bakan Çubukçu, yuvada kalan genç bir kızın düğününe katıldı.Çubukçu,aileden biri gibi geline kuşak bağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çubukçu, gelin Hatice Çayıroğlu’nun kuşağını bağlayarak gelini damada vermiş oldu. Düğün geleneklerine göre bir gelinin kuşağını düğün günü ailesi bağlıyor.

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, 13 yıldır yuvada barınan Hatice Çayıroğlu’nun (19) düğününe katıldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu mezunu Hatice Çayıroğlu 13 yıl yuvada kaldıktan sonra hayatını Mustafa Kartal ile birleştirdi. Bu şekilde yuvadan ayrılarak kendi yuvasını kuran Hatice Çayıroğlu’nun düğün merasimine Nimet Çubukçu da katıldı.

Çubukçu, düğün hediyesi olarak gelin Hatice Çayıroğlu’na bir bilezik taktı, damat Mustafa Kartal’a da Cumhuriyet altını hediye etti. Çubukçu, düğün merasimi sırasında gelin Hatice Çayıroğlu’nun kuşağını da beline bağladı. Geleneklere göre gelin olacak bir kızın evlenirken kuşağını ailesinden biri takıyor. Çubukçu, bu şekilde yuvada yetişen Hatice Çayıroğlu’nun ailesi yerine geçmiş oldu.

Çubukçu, daha sonra gelin ve damatla birlikte oturarak sesi güzel olan yuva çocuklarına türkü-şarkı söylettirdi. Öte yandan Süleyman Yançatoral Yuvası’nı gezen Çubukçu, Samsun’da sevgi evi açılacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious