Kıraathanelerde sigara içme yasağı geliyor

  • Giriş : 18.02.2006 / 00:00:00

Afyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi'ne bağlı Yeşilçiftlik Beldesi Belediye Meclisi kararıyla uygulamaya konulan kıraathanelerde sigara içme yasağı, diğer beldelere de örnek oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Konya'nın Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Zekeriya Ölmez, belde halkının talebi ve muhtarlarla yapılan toplantılarda varılan fikir birliği sonucunda Belediye Meclisi kararıyla beldedeki kıraathanelerde başlattıkları sigara içme yasağının tuttuğunu söyledi. 5 Ocak'ta uygulamaya konulan sigara içme yasağının ardından Sultandağı'na bağlı Dereçine Belediyesi de aynı yasağı beldeki kahvehanelerde uygulamaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini belirten Zorboyun Kıraathanesi Sahibi Mustafa Demir, kendisinin de çocukluğundan beri sigara tiryakisi olduğunu ancak uygulamayı desteklediğini bildirdi. Belediyenin kararının kendilerine tebliği edilmesinden sonra yasağı kendi işyerinde uygulayacağını anlatan Demir, "Zaten belediye zabıtaları ile yasağın denetleneceğini duyduk. Belki müşteri kaybedeceğiz, ancak toplum sağlığı açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyorum. Çünkü sigara içmeyen müşterilerimiz ortamdaki dumandan zarar görüyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious