Kiracı, cephaneliği bırakarak kaçtı

Kiracı, cephaneliği bırakarak kaçtı.20916
  • Giriş : 23.04.2009 / 09:02:00

İzmir'in Çiğli ilçesindeki bir apartman dairesinde 2 adet el bombası ile 171 adet mermi bulundu. Mühimmatı eve bırakan kiracı kayıplara karıştı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bomba ve mermiler, Güzeltepe semti 8087/11 sokak numara 28'de bulunan Begonya Apartmanı'ndaki bir dairede bulundu. Apartmanın ikinci katındaki dairede kiracı olarak oturan C.G., kısa bir süre önce evi boşaltarak ortadan kayboldu. Kiracısından anahtarı alamayan daire sahibi T.S. ise yeni kiracı bulunca evin kapısını çilingire açtırarak içeri girdi. Salonda 2 el bombası ve 171 adet 9 mm çapında mermi bulan ev sahibi, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bomba İmha Uzmanları, dairedeki malzemelere el koyarak muhafaza altına aldı. Ev sahibi T.S.'nin ve kiralamak üzere eve gelen kişilerin ifadeleri alınırken, komşuların da bilgisine başvuruldu. Evde yapılan araştırmaların ardından polis ele geçirilen mühimmatları incelemek üzere kriminal laboratuvarına götürdü. Geniş çaplı soruşturma başlatan polis ekipleri kiracı C.G.'yi bulmak için çalışma başlattı. Yaklaşık 6 yıldır aynı apartmanda oturduklarını belirten komşuları ise olay karşısında şaşırdıklarını ifade etti.

C.G.'nin eşinin çeşitli suçlardan sabıkasının olduğu ve halen cezaevinde bulunduğu bildirildi. Ele geçirilen malzemelerin 'Ergenekon Terör Örgütü' ile bağlantısının olup olmadığının da araştırıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*